گروه معادن مس
 
معاون مهندسی و مدیریت انرژی مجتمع مس سرچشمه خبر داد
تهیه نقشه ۴۸۰ قطعه برای بومی‌سازی
ترسیم نقشه راه توانمندسازی کارگاه‌های بومی منطقه
گروه معادن >مس - معاون مهندسی و مدیریت انرژی مجتمع مس سرچشمه گفت: از مردادماه سال جاری بیش از 480 مورد نقشه از قطعات و تجهیزاتی که تا به حال ساخته نشده یا امکان ساخت آنها مورد بررسی قرار نگرفته بوده جهت ساخت در داخل استان یا کشور تهیه شده است.
 
به گزارش ماین نیوز به نقل از مس پرس به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، مهندس «نجف شیخی» در خصوص نتایج بازدید تخصصی کارشناسان مجتمع مس سرچشمه از واحدها و کارگاه‌های تولیدی منطقه، اظهار کرد: بعد از اینکه کارگروه مدیریت ساخت در مرداد ماه امسال تشکیل شد، بیش از بیست جلسه تخصصی به‌منظور توانمندسازی کارگاه‌های منطقه با هدف بومی‌سازی ساخت قطعات و تجهیزات تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسات قطعات و تجهیزاتی که تاکنون ساخته نشده یا برای ورود به داخل کشور مورد تحریم قرار گرفته بودند، مورد بررسی قرار گرفت و اسناد، نقشه‌ها و مدارک فنی آنها تهیه و جهت ساخت به کارگاه‌های بومی منطقه ارجاع شد.

شیخی بیان کرد: مشخصات این قطعات را به‌صورت نقشه و اطلاعات فنی آماده کرده‌ایم تا توسط شرکت خدمات بازرگانی سازندگان موردنظر انتخاب و مراحل تولید و ساخت انجام ‌گیرد.

شیخی بیان داشت: آنچه مسلم است کارگاه‌های تولیدی جهت همکاری با مجتمع مس سرچشمه باید در حوزه‌های گوناگون همچون ایمنی، دانش فنی، تکنولوژی، فضای کارگاهی و ... میل به بهبود مستمر داشته تا هم شرایط بومی‌سازی قطعات و تجهیزات و هم وضعیت اشتغال و کسب و کار در منطقه ارتقا یابد.

معاون مهندسی و مدیریت انرژی مجتمع مس سرچشمه با بیان اینکه یکی از اقداماتی که در این خصوص انجام شده است ترسیم نقشه راه توانمندسازی کارگاه‌های بومی منطقه و ارائه آن به اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رفسنجان بوده است، افزود: گام بعدی و مهم‌تر همکاری با کارگاه‌های پیش‌قدم جهت اجرایی کردن مفاد طرح پیشنهادی است.

شیخی توضیح داد: در این راستا جلسه هم‌اندیشی و ارائه نقشه راه در جهت توانمندسازی کارگاه‌های قطعه ساز شهرستان رفسنجان با حضور مدیریت مجتمع مس سرچشمه، اعضای کارگروه مدیریت ساخت، معاون شرکت خدمات بازرگانی، ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رفسنجان و جمعی از پیشکسوتان قطعه ساز و کارآفرینان در محل ستاد معاونت مهندسی و مدیریت انرژی مجتمع مس سرچشمه تشکیل و طرح پیشنهادی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: چون نیت ما توانمندسازی و ارتقا صنعتگران منطقه است، مطمئناً آنها نیز از این طرح استقبال می‌کنند و در آینده نزدیک شاهد رونق در منطقه خواهیم بود.

شیخی ادامه داد: البته لازم به ذکر است متولی اطلاع‌رسانی در این خصوص اداره صنعت، معدن و تجارت بوده و هر کدام از صنعتگران استان که داوطلب و علاقه‌مند باشند می‌توانند در این طرح شرکت کنند.

وی افزود: موارد دیگری نیز وجود دارد که با توجه به شرایط استان کرمان و شهرستان رفسنجان ارزش مطالعه و بررسی را داشته که عمده‌ترین آن طراحی و احداث نیروگاه خورشیدی است که مطالعات خوبی در این زمینه انجام و طرح پیشنهادی ارائه شده است.

معاون مهندسی و مدیریت انرژی مجتمع مس سرچشمه تأکید کرد: استراتژی مجتمع مس سرچشمه ایجاد اشتغال، رونق کسب و کار و بومی‌سازی ساخت قطعات و تجهیزات در منطقه بوده که امیدواریم با ادامه این فعالیت‌ها روز به روز به اهداف نزدیک و نزدیک‌تر شویم.

منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۳
کد مطلب: 46072