گروه صنایع معدنی
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین:
۷۰ میلیون دلار ارز آوری از محل صادرات صنایع معدنی در قزوین
گروه صنایع معدنی - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین از ارزآوری ۷۰ میلیون دلاری استان قزوین از محل صادرات محصولات و صنایع معدنی خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، علی پرزحمت ضمن اشاره به پتانسیل بالای استان قزوین در حوزه معادن به لزوم فرآوری فرآورده‌های معدنی و جلوگیری از خام فروشی به توصیه مقام معظم رهبری در این باره اشاره کرد و گفت: امیدواریم در اوایل سال آینده با حضور مقامات عالی رتبه کشوری شاهد بهره برداری از معدن مس کاتدی طارم در استان قزوین باشیم.

وی در ادامه گفت: در سال گذشته ۷۰ میلیون دلار ارز آوری از محل صادرات محصولات و صنایع معدنی در استان قزوین حاصل شده و این محصولات به کشورهای ترکیه-امارات و عراق صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین همچنین از سرمایه گذاری ترکیه در مجموعه معادن سرب و روی جنوب بوئین زهرا خبر داد و گفت: استان قزوین خواستار سرمایه گذاری مشترک ترک‌ها در حوزه معادن در داخل استان است.

وی گفت: از معادن سرب و روی منطقه بوئین زهرا در سال گذشته ۲۵ میلیون دلار صادرات به کشور ترکیه انجام شده است و منطقه پتانسیل بالایی در این زمینه دارد که امیدواریم با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت بانک‌ها در اعطای تسهیلات و سرمایه گذاری شاهد رشد و رونق بیشتری در حوزه معادن استان قزوین باشیم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب: 46070
 
مرجع : خبرگزاری مهر