گروه معادن
 
۵ تفاهم‌نامه با مراکز پژوهشی برای توسعه معادن کوچک
گروه معادن - شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با هدف ارتقای سطح کیفی برنامه‌های طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، ۵ تفاهم‌نامه با مراکز علمی و پژوهشی منعقد کرده که ۴ فقره از این تفاهم‌نامه‌ها امضا شده و یکی از آنها در حال نهایی شدن است. به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، این تفاهم‌نامه به‌منظور بررسی علمی پتانسیل‌های معدنی و ذخایری در طرح احیا، فعال‌سازی وتوسعه معادن کوچک مقیاس با مرکز پژوهشی زمین شناسی پارس (آرین زمین) منعقد شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، بررسی مطالعات مربوط به واحدهای فرآوری سیار یکی از موارد مهم در توسعه معادن کوچک مقیاس است که بررسی‌های علمی آن از طریق تفاهم‌نامه‌ای که با دانشگاه بین‌المللی امام خمینی امضا شده صورت خواهد پذیرفت. همچنین با توجه به اینکه یکی از محورهای اصلی و مطرحِ برنامه‌های طرح، موضوع آموزش‌های تخصصی برای مباحث بازار و آینده پژوهی است، برنامه‌های مربوط به نیازسنجی‌های آموزشی و محورهای کاری در تفاهم‌نامه‌ای با مرکز آموزش بازرگانی وزارت صمت طرح‌ریزی و منعقد و پیش‌بینی شده و نهایتا موارد تحلیلی بازار مواد معدنی و توسعه آینده بخش معدن و نیازهای اصلی آتی به منظور جهت‌دهی به بحث اکتشاف و سرمایه‌گذاری با تعیین اولویت‌های سرمایه‌گذاری برای آینده در قالب محورهایی است که در چارچوب یک تفاهم‌نامه با دانشکده معدن داشگاه تهران لحاظ شده است.

بر‌اساس این گزارش، موارد آسیب شناسی و پژوهش صنعت سنگ ساختمانی که در حال حاضر یکی از عناوین با بیشترین سهم از معادن غیر‌فعال در کشور است که از طریق تفاهم‌نامه‌ای با یونیدرو (موسسه مشترک دانشگاه تهران و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) در حال نهایی شدن است و به زودی امضا خواهد شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸
کد مطلب: 46025
 
مرجع : روزنامه دنیای اقتصاد