گروه معادن سنگ آهن
 
مجتمع گندله سازی ظرفیت تولید ۵میلیون تن گندله دارد
گروه معادن >سنگ آهن - مدیرعامل مجتمع گندله سازی مادکوش گفت: این شرکت از سال 84 فعالیت خود را به منظور توسعه پایدار صنعت فولاد فعالیت خود را آغاز کرد هم اکنون ظرفیت تولید 5 میلیون تن گندله درسال دارد.
 
به گزارش ماین نیوز، علیرضا صمدی روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: احداث مرحله نخست این مجتمع با ظرفیت 2 میلیون 500هزارتن گندله در سال، از ابتدای سال 92 شروع شد که اکنون 92درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در بهار سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به این که شرکت مادکوش از زیر مجموعه های گروه گسترش سرمایه گذاری بین المللی است بیان داشت: با توجه به کمبود گندله در کشور، این شرکت فعالیت خود را در منطقه ویژه فولاد هرمزگان و فولاد کاوه جنوب که نیاز شدیدی به گندله دارند آغاز کرد.

مدیرعامل مجتمع گندله سازی مادکوش ادامه داد: با تغییرات در تجهیزات و فرایند این کارخانه، ظرفیت هر یک از خطوط تولید حداقل به سه میلیون تن در سال افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: همزمان با اجرای مرحله اول، تمامی زیر ساخت های مشترک برای مرحله دوم ساخته شده و همچنین فولاد صبا در ضلع شمالی واحد گندله‌ سازی مادکوش در حال احداث است.

صمدی ابراز داشت: با توجه به طراحی در نظر گرفته شده در خط تولید این کارخانه امکان ورود کنسانتره های مختلف (هماتیت و مگنتیت) با دانه بندی های متفاوت امکان پذیرمی باشد که از ویژگی های این خط است.

وی خاطر نشان کرد: با راه اندازی مرحله اول این مجتمع 350 نفر به صورت مستقیم و 2هزار نفر به طورغیرمستقیم مشغول به کار می شوند.

سه شرکت مادکوش (گندله‌سازی)، مادشیمی (کنسانتره‌سازی) و مادکانسار (استخراج و فراوری سنگ آهن) هر سه زیر مجموعه گروه گسترش سرمایه‌گذاری بین المللی ارزش هستند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷
کد مطلب: 46011
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا