گروه معادن مس
 
ایجاد فضای سبز با ضایعات صنعتی در سرچشمه کرمان
گروه معادن >مس - رئیس اداره محیط زیست و بهداشت محیط مجتمع مس سرچشمه از آغاز عملیات احداث پارک معدنی زیست محیطی در مس سرچشمه خبر داد..
 
به گزارش ماین نیوز، محمدحسین معصومی رئیس اداره محیط زیست و بهداشت محیط مجتمع مس سرچشمه با اشاره به فرا رسیدن پانزدهم اسفند ماه روز درختکاری، گفت: یکی از اقدامات مهم انجام شده در زمینه افزایش خود پالائی کیفیت هوا در مجتمع مس سرچشمه، گسترش فضای سبز و ایجاد کمربند سبز در سطح مجتمع مس سرچشمه بوده است.

معصومی از آغاز عملیات احداث پارک معدنی زیست محیطی در مس سرچشمه خبر داد و افزود: این پارک معدنی با استفاده از ضایعات صنعتی ایجاد خواهد شد که توسعه فضای سبز منطبق با شرایط اکولوژیک منطقه را به وسعت ۱۵ هزار مترمربع در معدن مس سرچشمه در بر خواهد داشت.

وی تأکید کرد: مدیریت و برنامه ریزی برای استفاده از گونه‌های مناسب درختان با توجه به اقلیم و شرایط آب و هوایی مجتمع مس سرچشمه، انتخابی بسیار موثر خواهد بود.

وی افزود: این درختان بومی علاوه بر کنترل شرایط اقلیمی ثابت منطقه مورد نظر، از روند رو به رشد نابودی محیط زیست جلوگیری می‌کنند.

معصومی بیان کرد: به منظور بزرگداشت روز درختکاری و در راستای حرکت به سوی توسعه پایدار و محیط زیستی پاک و سالم، اقداماتی در هفته درختکاری و منابع طبیعی در مجتمع مس سرچشمه انجام می‌شود.

رئیس اداره محیط زیست و بهداشت محیط مجتمع مس سرچشمه با تشریح برنامه‌های این اداره در روز درختکاری، گفت: در هفته منابع طبیعی کاشت نهال پسته وحشی از گیاهان بومی منطقه در معدن مس دره زار به وسعت بیش از ۳۰ هزار مترمربع آغاز می‌شود.

وی توزیع بیش از ۵ هزار پاکت حاوی بذر‌های اصلاح شده بادام کوهی و پسته وحشی در بین کارکنان مجتمع مس سرچشمه با هدف جلب و توسعه مشارکت همگانی در ایجاد و گسترش فضا‌های سبز را از دیگر برنامه‌های هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اعلام کرد.

رئیس اداره محیط زیست و بهداشت محیط مجتمع مس سرچشمه افزود: اجرای فاز اول توسعه فضای سبز منطبق با شرایط اکولوژیک منطقه به وسعت نزدیک به ۵۰۰ هکتار از ابتدای دی ماه ۹۷ آغاز شده و در حال انجام می‌باشد.

معصومی گفت: اجرای فاز اول مبارزه با آفت گیاهی لورانتوس در درختان ارژن منطقه به وسعت ۱۰۰۰ هکتار نیز از اواسط آذرماه ۹۷ آغاز شده و در راستای توسعه فضای سبز و حفظ منابع طبیعی موجود در مجتمع مس سرچشمه، در حال انجام می‌باشد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵
کد مطلب: 45995
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان