گروه صنایع معدنی فولاد
 
صدور بیش از ۱۵۰ بخشنامه ضد و نقیض، تولید را زمین‌گیر کرد
گروه صنایع معدنی >فولاد - یک عضو انجمن فولاد با اعلام اینکه باید مشکلات صادرات برای صادرکنندگان و تولیدکنندگان به نحو مناسبی مدیریت و رفع شود، گفت: در سال ۹۷ بیش از ۱۵۰ بخشنامه ضد و نقیض برای تولیدکنندگان صادر شد.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا شهرستانی با اشاره به اینکه براساس آمار مصرف داخلی فولاد کشور در سال جاری 12میلیون تن بوده است، اظهارداشت: از مجموع 25 میلیون تن فولاد تولیدی در کشور فقط 8 میلیون تن فولاد صادر و حدود یک میلیون تن فولاد نیز به صورت غیر رسمی از کشور خارج شده است.

وی بر لزوم رفع مشکلات پیش روی صادرکنندگان کشور اشاره کرد و گفت: قرار است با توافقات صورت گرفته 300 هزار تن کالای ایرانی از کردستان عراق به سوریه صادر شود. علاوه بر این در بخش موصل و بازسازی سوریه نیز قرار است گشایش‌هایی برای صادرات ایران انجام شود که لازمه محقق شدن این موضوع همکاری دولت و مجلس برای افزایش حجم صادرات است.

این عضو انجمن فولاد با اعلام اینکه باید مشکلات صادرات برای صادرکنندگان و تولیدکنندگان به نحو مناسبی مدیریت و رفع شود، افزود: در سال 97 مشکلات تحریم و صدور بیش از 150 بخشنامه ضد و نقیض برای تولیدکنندگان به همراه تدبیر دولت برای کاهش قیمت فولاد جهت کاهش نرخ تورم و الزام صادرکنندگان به فعالیت در بورس کالا باعث شد تا ما نتوانیم به هدف 13 میلیون تن صادرات فولاد در کشور دست پیدا کنیم.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
کد مطلب: 45973
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم