گروه معادن مس
 
مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس خبر داد
رشد ۱۳ درصدی تولید کاتد شرکت مس
گروه معادن >مس - مهندس «سعد عبدی»، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس گفت: تا پایان بهمن‌ماه سال 1397 شرکت ملی صنایع مس ایران 223هزار و 430 تن کاتد مس تولید کرده است که نسبت به برنامه یازده‌ماهه امسال از رشد 13 درصدی برخوردار شده است.
 
به گزارش ماین نیوز به نقل از مس پرس، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با اعلام این خبر گفت: همچنین طی این بازه زمانی شرکت مس 286هزار و 380 تن آند تولید کرده است که با این میزان تولید برنامه 238 هزار تنی 11ماهه امسال را با 20 درصد رشد محقق کرده است.

عبدی اظهار داشت: علاوه بر این مجموع تولید آند و کاتد در شرکت مس در بهمن‌ماه به ترتیب 28 هزار و 526 و 23 هزار و 429 تن بوده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده در بهمن سال 97 از رشد 25 درصدی برخوردار شده است که رکورد بیشترین تولید آند و کاتد در عمر شرکت مس از ابتدای راه‌اندازی تاکنون است.

به گفته مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس طی 11ماهۀ ابتدایی سال جاری درمجموع 174میلیون و 625 هزار تن سنگ معدن استخراج شده است که نسبت به برنامه 160 میلیون و 135هزار تنی امسال 9درصد رشد داشته است.

وی افزود: همچنین شرکت مس در 11ماهۀ اول 1397، 49میلیون و 229هزار تن سنگ سولفور برداشت کرده است که 5 درصد از برنامه در نظر گرفته شده برای برداشت سنگ سولفور (47 میلیون و 83 هزار تن) جلوتر است.
عبدی همچنین گفت: تولید کنسانتره مس نیز در این مدت، رشد قابل‌توجهی داشته است؛ به‌طوری‌که طی این مدت، شرکت مس 1میلیون و 90 هزار تن کنسانتره مس تولید کرده است که نسبت به برنامه تعریف‌شدۀ 1 میلیون و 38 هزار تنی، رشد 5 درصدی نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: درمجموع مجتمع‌های سه‌گانه سرچشمه، شهربابک و سونگون تا پایان بهمن‌ماه سال 1397، با این میزان تولید کنسانتره مس 97درصد از برنامه امسال را محقق کرده‌اند.
مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس در ادامه به میزان تولید مس محتوی معدنی شرکت مس اشاره کرد و گفت: در 11ماهۀ ابتدایی امسال این شرکت درمجموع 276هزار و 282 تن مس محتوی معدنی تولید کرده است که در مقایسه با برنامه 264 هزار و 189 تنی، رشد 5 درصدی داشته است.

به گفتۀ وی با این میزان تولید تا پایان بهمن‌ماه 97درصد از برنامه کل تولید مس محتوی معدنی سال 97 محقق شده است.
وی تاکید کرد: تا پایان سال قطعاً به بیش از 300 هزار تن مس محتوی معدنی که بالاترین تولید عمر شرکت مس است دست خواهیم یافت.

عبدی در ادامه به عملکرد شرکت مس در حوزه فروش اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های اتخاذشده از سوی مدیریت ارشد شرکت مس و گشایش‌های ایجاد شده در روند فروش داخلی و خارجی فروش شرکت مس به رقم بسیار خوب 9 هزار 50 میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: علاوه بر این با پیگیری‌های صورت گرفته در بهمن‌ماه دو محموله صادراتی به کشورهای خارجی ارسال شده است.
مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با بیان این‌که قطعاً فروش شرکت در پایان سال از ده‌‌هزار میلیارد تومان عبور خواهد کرد گفت: خوشبختانه فروش‌ داخلی و خارجی انجام‌شده در بهمن‌ماه در کنار افزایش جهانی قیمت مس موجب رشد سهام شرکت مس و اقبال سهامداران به فملی شد.

منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۱
کد مطلب: 45948