گروه معادن مس
 
مدیر مجتمع مس سونگون خبر داد
رشد ۶ درصدی تولید کنسانتره مس در سونگون
گروه معادن >مس - مهندس «رضا شریفی» مدیر مجتمع مس سونگون در گفت‌وگو با مس پرس گفت: تا پایان بهمن‌ماه سال جاری مجتمع مس سونگون موفق به تولید 290 هزار و 252 تن کنسانتره مس شد که در مقایسه با برنامه 273 هزار 777 تنی از رشد 6 درصدی برخوردار شده است.
 
به گزارش ماین نیوز به نقل از  مس پرس، «رضا شریفی» مدیر مجتمع مس سونگون با اعلام این خبر گفت: با عملکرد خوب تولیدی مجتمع مس سونگون انتظار می‌رود تا پایان سال میزان تولید کنسانتره در مجتمع سونگون به بیش از 320 هزار تن برسد.
شریفی درباره تولید مس محتوی معدنی مجتمع مس سونگون تا پایان بهمن‌ماه 97 گفت: طی این بازه زمانی این مجتمع موفق به تولید 73 هزار و 846 تن مس محتوی معدنی شده است که در مقایسه با برنامه 70هزار تنی از رشد 5 درصدی برخوردار شده است.

مدیر مجتمع مس سونگون در بخش دیگری از سخنانش به عملکرد محیط زیستی سونگون اشاره کرد و گفت: در حال حاضر استانداردهای محیط زیستی مجتمع مس سونگون بالاتر از استانداردهای تعریف‌شده کشور و در برخی بخش‌ها بالاتر از استانداردهای جهانی است. برای نمونه استاندارد مصرف آب در صنعت مس دنیا، به ازای هر تن خاک 330 لیتر است که در مجتمع سونگون، در حدود 170 لیتر آب مصرف می‌شود.

وی افزود: با هدف حفظ وضعیت خوب محیط زیستی در مجتمع مس سونگون30 درصد سرمایه‌گذاری کل مجتمع برای رفع مسائل زیست‌محیطی انجام شده است.

مدیر مجتمع مس سونگون تصریح کرد: بر پایه گزارش سازمان حفاظت از محیط‌زیست و شرکت آب و فاضلاب و همین‌طور نظارت چند شرکت فعال دیگر در حوزه محیط‌زیست، هم‌اکنون شرایط زیست‌محیطی معدن مس سونگون نشان‌دهنده این است که کوچک‌ترین آلایندگی در سونگون وجود ندارد.

مدیر مجتمع مس سونگون در پایان اظهار داشت: در شرایط کنونی حتی در قسمت‌های کوچک‌تر مانند سدهای باطله هم مشکلی وجود ندارد و به‌صورت مرتب و خودکار این حوزه‌ها کنترل می‌شود به‌طوری‌که ده‌ها چاهک اطراف سد زده ‌شده است و مرتب نمونه‌برداری می‌شود.

منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۲
کد مطلب: 45940