گروه معادن سرب و روی
 
ادامه چالش مانکن در این شرکت؛
فروش شمش «روی» به صفر رسید
گروه معادن >سرب و روی - مقادیر تولید و فروش شمش روی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، به ترتیب 20 و 50 درصد کاهش را تجربه کرده اند.
 
به گزارش ماین نیوز، فروش صادراتی شمش روی شرکت کالسیمین همچنان با مشکل مواجه است و فروش این محصول در بهمن ماه به صفر رسیده است. به این ترتیب، فروش مقداری این محصول به عنوان اصلی‌ترین عامل درآمد شرکت، تنها به میزان 15 هزار و 221 تن به فروش رسیده است و در مقابل، مقادیر تولید این محصول در دوره 11 ماهه ، به میزان 27 هزار و 253 تن بوده است که نشان‌دهنده دپوی بیش از 40 درصد از تولیدات شرکت است.

مقادیر تولید و فروش شمش روی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، به ترتیب 20 و 50 درصد کاهش را تجربه کرده اند.محصول کنسانتره سرب شرکت در ماه گذشته با بیش از 35 درصد افزایش نرخ همراه بوده است و به ازای هر تن 98 میلیون و 280 هزار ریال به فروش رسیده است.

جمع درآمدهای عملیاتی شرکت تا پایان بهمن ماه به 3 هزار و 842 میلیارد ریال رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 10 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

رفع مشکلات صادراتی محصول شمش روی، می تواند منجر به رشد محسوس درآمدهای عملیاتی و سود شرکت گردد. با این حال، به نظر می‌رسد که سود خالص سال جاری که تنها یک ماه تا پایان آن باقی مانده است، نسبت به سال گذشته با کاهش نیز مواجه باشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۳
کد مطلب: 45931
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز