با حضور مدیرعامل شرکت مس؛

نشست هماهنگی راه‌اندازی کارخانه اسید سرچشمه برگزار شد

6 اسفند 1397 ساعت 11:16

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: با همت تمامی عوامل پروژه طرح بزرگ اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه هم‌اکنون در مراحل تست آزمایشی قرار دارد و ظرف چند روز آینده با ورود گاز به کارخانه عملاً فرایند تولید اسید سولفوریک آغاز می‌شود.


به گزارش ماین نیوز به نقل از مس پرس، مهندس «محمدرضا بنی‌اسدی‌راد» در این نشست که با حضور «علی محمدی» عضو هیأت‌مدیره، مهندس علی ارجمندی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه و جمعی از مجریان این طرح برگزار شد، گفت: این طرح روزهای پایانی خود را سپری می‌کند و عملاً از منظر راه‌اندازی این کارخانه و تولید اسید هیچ‌گونه نگرانی خاصی وجود ندارد و کار این پروژه بزرگ تمام‌شده به حساب می‌آید.

وی افزود: با این حال بخش مهم و اصلی این پروژه مربوط به نگهداری، حمل و فروش اسید است که هم‌اکنون تیم فروش و توسعه در حال ایجاد زیرساخت‌ها و بازاریابی این محصول در داخل و خارج کشور است.

مدیرعامل شرکت مس با بیان این‌که مذاکرات خوبی با خریداران داخلی مثل انجمن سرب و روی انجام شده است ادامه داد: بحث مربوط به ایجاد زیرساخت‌های ریلی، ساخت مخازن اسید در سرچشمه، رفسنجان و بندرعباس با سرعت خوبی در حال پیشرفت است و درصورتی‌که طبق برنامه‌ریزی پیش برویم دغدغه خاصی در زمینه حمل و نگه‌داری اسید نخواهیم داشت.

منبع:مس پرس


کد مطلب: 45916

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/45916/نشست-هماهنگی-راه-اندازی-کارخانه-اسید-سرچشمه-برگزار

ماین نیوز
  http://www.minews.ir