گروه معادن سنگ آهن
 
مجتمع مسکونی ۵۸۴واحدی کارگران گل گهر سیرجان افتتاح شد
گروه معادن >سنگ آهن - مجتمع مسکونی 584واحدی کارگری تعاونی های پیمانکاران منطقه گل گهر سیرجان با حضور وزیر مسکن راه و شهرسازی و استاندار کرمان شامگاه دوشنبه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .
 
به گزارش ماین نیوز، در این مراسم وزیر راه و شهرسازی از بسته شدن پرونده مسکن مهر در استان کرمان تا سال آینده خبر داد و گفت : در سیرجان هم برای ساخت 10 هزار واحد مسکونی جدید آماده هستیم .

محمد اسلامی ضمن دعوت از پیمانکاران و شرکت های ساخت و ساز برای مشارکت در ساخت این 10هزار واحد مسکونی افزود : ما زمین را در اختیار قرار می دهیم و پشتیبانی می کنیم که تولید مسکن و انبوه سازی شکل بگیرد .
استاندار کرمان نیز در این مراسم بر خدمت صادقانه به مردم تاکید کرد و رسیدگی به خواست و شکایات مردمی را وظیفه مسئولان دانست .

محمد جواد فدایی افزود : رفع مشکلات تولید واگن های باری زرند و همچنین خط دوم قطار کرمان به مشهد که مورد درخواست مردم هست به عنوان یک مطالبه جدی مردمی به وزیر انتقال داده شده تا به زودی موافقت شود.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در این مراسم گفت : ما در بخش مسکن مشکلات ساختاری داریم و امیدواریم این مشکلات به صورت ویژه پی گیری شود زیرا سیرجان در حال حاضر نیازمند احداث 10هزار واحد مسکونی است .

شهباز حسن پور افزود : بیش از 19 هزار نفر کارگر شاغل در حوزه معدنی و صنعتی سیرجان نیازمند مسکن هستند و همچنین زیرساخت های کلاس های درس و مدارس هم نیازمند حمایت دولت است.

پس از مراسم افتتاح وزیر راه و شهرسازی هتل 5 ستاره سیرجان را که در حال احداث و در شرف بهره برداری است مورد بازدید قرار داد.
براساس این گزارش ، مجتمع 584 واحد مسکونی که مربوط به تعاونی مسکن کارگران گل گهر است در واحدهای این 85 مترمربعی ساخته شده است .

زیربنای این واحدها در مجموع 49 هزار 600 مترمربع است که برای ساخت آن بیش از 540 میلیارد ریال از محل تسهیلات و آورده اعضای تعاونی کارگران تامین و هزینه شده است .
سیرجان در 175کیلومتری جنوب غربی کرمان قرار دارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب: 45907
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا