گروه معادن
 
با حضور وزیر صمت :
آغاز ساخت ۲ کارخانه معدنی در شهربابک
گروه معادن - ساخت 2کارخانه تغلیظ مس ایجوو تولید هزارتن کاتد مس در سال در شهرستان شهربابک امروز با حضور وزیر صمت آغاز شد.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیر طرح کارخانه کنسانتره مس ایجو شهربابک گفت : این کارخانه با سرمایه گذاری 100 کلنگ زنی 2 کارخانه معدنی در شهربابک میلیارد بخش خصوصی در مدت یکسال به بهره برداری می رسد.
مرادی میزان ظرفیت این کارخانه را تولید 18 هزارتن کنسانتره مس در سال و 3 هزارتن ماده معدنی در روز و میزان یک میلیون خاک مصرفی در سال اعلام کرد و افزود : این کارخانه فرآوری کنسانتره مس را برای شرکت ملی مس انجام می دهد.
همچنین طرح تولید هزارتن کاتد در سال به روش ترکیبی تانک هیپ لیچینگ در زمینی به مساحت 27 هکتار با سرمایه گذاری 53 میلیارد تومان بخش خصوصی با حضور وزیر آغاز شد .

عضو کمیته اقتصاد مقاومتی شهربابک گفت : با بهره برداری از این طرح برای 65 نفر به صورت مستقیم و برای 90 نفر غیر مستقیم شغل ایجاد می شود که در مدت 18 ماه به بهره برداری می رسد .

مهدوی پور افزود : خوراک اولیه این کارخانه از خاک های اکسیدی معدن چاه فیروز تامین می شود و محصول این کارخانه همانند صنایع مس ایران با درجه خلوص بالا تولید می شود و این کارخانه از طرح های زودبازده اقتصاد مقاومتی است که معین اقتصادی آن صنایع ملی مس ایران است
آقای رحمانی وزیر صمت از معدن مس چاه فیروزه شهربابک نیز بازدید کرد .
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۰
کد مطلب: 45902
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما