گروه معادن
 
«کچاد» و پروانه کشف یک پهنه معدنی جدید
«تابا» به دنبال فروش ملک
گروه معادن - همزمان بارشد ۶۸۲ واحدی در نماگر اصلی بازار و به موجب پیام‌های ناظران بورس و فرابورس امروز هفت نماد بازگشایی، هفت نماد متوقف و یک نماد تعلیق شدند.
 
به گزارش ماین نیوز، شاخص بورس تهران امروز نیز به راه صعودی آغاز شده در روز قبل ادامه داد و با رشدی 682 واحدی به سطح 157 هزار و 387 واحد رسید. «فملی»، «فخوز» و «ومعادن» بیشترین نقش را در رشد امروز شاخص داشتند. همزمان با این رشد در نماگر اصلی بازار و به موجب پیام‌های ناظران بورس و فرابورس امروز هفت نماد بازگشایی، هفت نماد متوقف و یک نماد تعلیق شدند. در این روز کچاد از کشف یک پهنه معدنی جدید خبر دارد و «قاروم» اعلام کرد که به دنبال افزایش سرمایه 1084 درصدی از محل سود انباشته و ذخیره توسعه است.«تابا»نیز اعلام کرد که در نظر دارد شش دانگ یک ملک مسکونی را به فروش برساند. نماد معاملاتی شرکت کنترل‌خوردگی‌تکین‌کو (رتکو) با توجه به تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر متوقف شد.

«کچاد» و پروانه کشف یک پهنه معدنی جدید: نماد معاملاتی شرکت معدنی ‌و صنعتی‌چادرملو (کچاد) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص اکتشاف یک پهنه معدنی جدید، متوقف شد. معدن سنگ آهن یاد شده (آنومالیD19) یکی از پهنه های معدنی شناسایی شده برای استخراج سنگ‌ آهن است که در استان یزد و کویر مرکزی ایران قرار دارد. آنومالی D19 در فاصله هوایی 30 کیلومتری معدن کنونی چادرملو واقع شدهاست. این پهنه معدنی از نظر فاصله نیز در بهترین نقطه از معدن کنونی و تجهیزات شرکت چادرملو است ذخیرۀ برآوردی سنگ آهن معدن مذکور بر اساس مطالعات مقدماتی به میزان 70 تا 100 میلیون تن و هزینۀ عملیات اکتشافی ، باطله برداری و دستیابی به توده سنگ آهن ، حدودا دو هزار میلیارد تومان برآورد شده و تأمین مالی طرح یاد شده در برنامه افزایش سرمایه این شرکت (با توجه به مصوبۀ مجمع عمومی فوق العاده مورخ 29/11/1397) پیش بینی شده است.

نحوه مالکیت شرکت بر منابع کشف شده شرکت معدنی اکتشافی دشت یوز درۀ انجیر (یکی از شرکتهای سرمایه پذیر شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با قدر السهم 49 درصد ، شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با قدر السهم 49درصد ، شرکت تعاونی کارکنان شرکت سنگ آهن مرکزی با حق السهم 1درصد و شرکت تعاونی کارکنان چادرملو با قدر السهم 1درصد) پروانۀ اکتشاف معدن سنگ آهن جدید (آنومالی D19) را از سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یزد دریافت کرده است .

«قاروم» به دنبال افزایش سرمایه: نماد معاملاتی شرکت قند ارومیه (قاروم) با توجه به لزوم افشای اطلاعات در خصوص درخصوص افزایش سرمایه ازمحل سودانباشته ونیزاندوخته، متوقف شد. بر این اساس شرکت اعلام کرده است که هیات مدیره شرکت پیشنهاد 1084 درصدی افزایش سرمایه از محل درخصوص افزایش سرمایه ازمحل سودانباشته و نیز اندوخته توسعه را به بازارش قانونی شرکت داده تا در صورت تایید وی و سازمان بورس افزایش سرمایه شرکت از یک میلیارد و 600 میلیون تومان به 17 میلیارد و 560 میلیون تومان افزایش یابد.

«تابا» متوقف شد: دیگر نماد از فرابورس که امروز به موجب پیام ناظر متوقف شد، «تابا» متعلق به شرکت تابان نیرو سپاهان بود. این شرکت متوقف شد تا در خصوص فروش شش دانگ از یک باب ساختمان اداری به شفاف سازی بپردازد. شرکت تابان نیرو درنظر دارد در اجرای مصوبه هیات مدیره خود تمام شش دانگ یک باب ساختمان اداری واقع در اصفهان خیابان پانزده خرداد نبش کوچه دهم را ازطریق مزایده به فروش برساند.

توقف در نماد «تجار»: نماد معاملاتی شرکت گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان (تجار) به منظور شفاف سازی و تشریح بخشی از فعالیتها و برنامه های آتی شرکت متوقف شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۳
کد مطلب: 45897
 
مرجع : اقتصاد آنلاین