وزیر صمت در آیین افتتاح طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس در مجتمع مس شهربابک:

امسال شرکت مس برای اولین بار رکورد تولید کاتد را می‌زند

شرکت مس حامی معادن کوچک است

1 اسفند 1397 ساعت 12:58

وزیرصمت در آیین افتتاح طرح‌های توسعه‌ای مجتمع مس شهربابک گفت: با تلاش‌های صورت‌گرفته امسال برای اولین بار در تولید کاتد مس به رکورد بسیار خوبی دست خواهیم یافت و انتظارم این است که این روند رو به رشد در سال‌های آینده با قدرت بیشتری ادامه یابد.


به گزارش ماین نیوز به نقل از مس پرس، دکتر رضا رحمانی با اعلام این خبر گفت: بر اساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت محترم حفظ وضعیت موجود در تولید و اشتغال با توجه به شرایط پیش‌آمده در فضای کشور شاه بیت سیاست‌های وزارت صمت در شرایط کنونی است.

رحمانی با اشاره به بازدید از طرح‌های توسعه‌ای صنعت مس در مجتمع مس شهربابک و مجتمع مس سرچشمه گفت: طرح اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه و خاتون‌آباد دو طرح محیط زیستی شرکت مس با سرمایه‌گذاری عظیم هستند که با بهره‌برداری از آنها صنعت مس پس از 4 دهه به یک صنعت مس سبز تبدیل می‌شود.

وی با بیان این‌که ما به دنبال این هستیم که صنایع ما با الزامات محیط زیستی مغایرتی نداشته باشند افزود: هم‌اکنون طرح اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه بیش از 95 درصد پیشرفت دارد و تا پایان سال جاری به مرحله تولید می‌رسد و این سرمایه‌گذاری در مجتمع مس سرچشمه با هدف افزایش الزامات محیط زیستی صورت گرفته است.

رحمانی با اشاره به اهمیت معادن کوچک در اشتغال‌زایی گفت: بخش دیگری از سیاست‌های ما این است که با تشویق سرمایه‌گذاران بخش خصوصی معادن کوچک را فعال کنیم که در جریان بازدید امروز چند مورد از این معادن کلنگ‌زنی و عملیات احداث آنها شروع شد.

وی افزود: معادن کوچک پتانسیل‌هایی هستند که سرمایه‌گذاران بخش خصوصی می‌توانند سرمایه‌ها و توان مردمی را جذب و وارد چرخه فعالیت تولیدی کنند.

رحمانی تصریح کرد: در این زمینه شرکت مس هم بخش خصوصی را همراهی و پشتیبانی می‌کند و محصول فرآوری‌شده را به‌صورت تضمینی خریداری می‌کند. قطعاً خرید تضمینی محصول می‌‌تواند اطمینان بیشتری به بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این زمینه بدهد.

وزیر صنعت معدن و تجارت با تأکید بر این‌که سیاست حمایت از معادن کوچک امسال به‌طور جدی پیگیری شد گفت: معادن کوچک یکی از فرصت‌هایی است که می‌تواند در مناطق مختلف با سرمایه‌گذاری کم موجب اشتغال‌زایی، توسعه و افزایش تولید شود.
گفتنی است صبح امروز وزیر صنعت، معدن و تجارت با سفر به استان کرمان از طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس همچون طرح معدن و کارخانه تغلیظ چاه فیروزه، معدن مس ایجو، طرح اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه و خاتون‌آباد بازدید کرد و کلنگ افتتاح کارخانه تغلیظ مس چاه فیروزه و ایجو را بر زمین زد.

منبع:مس پرس


کد مطلب: 45895

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/45895/امسال-شرکت-مس-اولین-بار-رکورد-تولید-کاتد-می-زند

ماین نیوز
  http://www.minews.ir