گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
نماینده مردم هرمزگان در مجلس:
مهم‌ترین خواسته کارگران آلومینیوم المهدی امنیت شغلی است
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین خواسته کارگران آلومینیوم المهدی امنیت شغلی است؛ تأمین امنیت شغلی سه هزار کارگر، امنیت شغلی حداقل 15 هزار نفر را تأمین می‌کند.
 
به گزارش ماین نیوز، احمد مرادی در خصوص آخرین وضعیت شرکت آلومینیوم المهدی اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته بالاخره مسئولین متوجه تخلفات صورت گرفته توسط خریدار قبلی شرکت آلومینیوم المهدی شدند، به‌قدری تعداد این تخلفات زیاد شده بود که خریدار حتی دیگر پاسخ مسئولین را هم نمی‌داد.

وی افزود: خریدار قبلی شرکت آلومینیوم المهدی به شرکت برق، تأمین اجتماعی، اداره مالیات، بیمه‌ها، ایمیدرو و ... بدهکار بوده و شمش‌های آلومینیوم را خارج از ضوابط به فروش می‌رساند، متأسفانه ارز را با قیمت چهار هزار و 200 تومان می‌خرید و بدون عرضه در بازار داخلی و بورس صادر می‌کرد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما زمانی از گروه مپنا، خریدار جدید آلومینیوم المهدی حمایت خواهیم کرد که در وهله اول در حفظ منابع استان هرمزگان و بعد حمایت از کارگران و پرداخت حق‌وحقوق، کارانه، بیمه تکمیلی، سهم سهام، حمایت‌های بازنشستگی، منازل مسکونی و سایر امتیازات و مایحتاج آن‌ها کوشا باشد.

مرادی با بیان اینکه مهم‌ترین خواسته کارگران آلومینیوم المهدی امنیت شغلی است، عنوان کرد: تأمین امنیت شغلی سه هزار کارگر، امنیت شغلی حداقل 15 هزار نفر را تأمین می‌کند؛ به آقای علی‌آبادی مدیرعامل مپنا این موارد را ذکر کرده‌ام و وی قول تحول در همه امور را داد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مهم‌ترین مسئله آلومینیوم المهدی تأمین برق و مواد اولیه است، خوشبختانه گروه مپنا خود 12 هزار مگاوات برق در کشور داشته و از این لحاظ مشکلی ندارد، همچنین به‌واسطه روابطی که دارد در حال حل بسیاری از مشکلات است، برای مثال توانسته با تهاتر با بیمه ساچه به علت بدهی‌های این شرکت بیمه به مپنا بدهی‌های آلومینیوم المهدی را صاف کند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس بیان کرد: خریدار قبلی آلومینیوم المهدی بدهی‌های بسیار داشت به‌گونه‌ای که وجهه بین‌المللی کشور را زیر سؤال برده بود، بسیاری از مدیران ایمیدرو به علت تعهدات و ضمانت‌هایی که برای خریدار آلومینیوم المهدی داده بودند؛ به کشورهای طرف قرارداد ممنوع‌الورود شده بودند.

مرادی افزود: باید محصولات شرکت آلومینیوم المهدی در بورس عرضه شود تا بدین‌وسیله انحصار این محصولات شکسته شود.

وی همچنین در خصوص انتصابات اخیر در استان هرمزگان اظهار کرد: ما نمایندگان دست استاندار را برای انتصابات و انتخاب تیمش درصورتی‌که از مدیران مردمی و توانمند استفاده کند، باز گذاشتیم البته این‌طور هم نیست که هر نیرویی بیاید و ما نیز سکوت کنیم.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس افزود: در خصوص انتصاب معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فعلاً سرپرست انتخاب کرده و برای انتخاب معاون قرار است جلسه‌ای با مجمع نمایندگان و استاندار برگزار کنیم تا به اجماع نظری در این خصوص برسیم.

مرادی اضافه کرد: بنده از مدیریت بانوان نیز حمایت و استقبال می‌کنم و معتقد هستم که استاندار هرمزگان باید در انتصاب‌های خود از بانوان توانمند نیز استفاده کند؛ ضمن اینکه جای دارد از نیروهای توانمند اهل سنت نیز در جایگاه‌های مدیریتی استفاده بیشتری شود و خوشبختانه دست استاندار برای این کار باز است.

وی تصریح کرد: چند جایگاه خالی در سطوح مدیریتی همچون اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی وجود داشت که با پیگیری‌های صورت گرفته انجام شد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس با تأکید بر اینکه مدیران ضعیف و بی‌انگیزه باید جایگزین شوند، عنوان کرد: مدیران باید از پشت میزها در میان مردم بروند و اگر مدیری ناتوان باشد، چاره‌ای نیست جز اینکه فکری برای جایگزینی‌اش با مدیران توانمند و مردمی بشود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب: 45891
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا