نماینده مردم اهر و هریس در مجلس:

نصب تجهیزات و ماشین آلات آهک هیدارته اهر بزودی آغاز می‌شود

خبرگزاری فارس , 1 اسفند 1397 ساعت 12:38

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس گفت: با انتقال ماشین آلات و تجهیزات کارخانه آهک هیدراته اهر به محل کارخانه بزودی عملیات نصب این تجهیزات آغاز می‌شود.


به گزارش ماین نیوز، بیت‌الله عبدالهی اظهار داشت: بیش از 90 درصد قطعات و دستگاه‌ها و ماشین آلات این طرح عظیم کارخانه آهک هیدراته اهر از گمرک بندر عباس به محل کارخانه منتقل شده و برخی قطعات باقی مانده که آنها نیز در راستای حمایت از توانمندی‌های کارخانجات تولید کننده مرتبط موضوع در داخل کشور سفارش داده شده که ساخت و تولید این قطعات و تجهیزات نیز در شرف اتمام است.

وی گفت: براساس پیگیری‌ها و هماهنگی صورت گرفته با سرپرست پروژه نصب قطعات و دستگاه‌ها به زودی نصب این دستگاه‌ها با از سوی کارشناسان فنی آغاز می‌شود.

این نماینده مجلس افزود: تولید این کارخانه که آهک هیدراته می‌باشد از مواد مصرفی صنایع و کارخانجات مس از جمله مس سونگون و مس انجرد است که پیش از این از تنها یک کارخانه استان در شهرستان آذرشهر و با مشارکت شرکت‌های خارجی تامین می‌شد.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی میزان اشتغالزایی این پروژه را نزدیک به 200 نفر اعلام کرد و گفت: بعد از مجتمع مس انجرد دومین کارخانه مجهز و کار آفرین در شهرستان اهر است که با اخذ مجوزهای لازم فراخوان لازم برای برای جذب نیروهای متخصص آغاز شده است.

این مقام مسئول یادآور شد: این پروژه سه سال بعد از کلنگ زنی توسط نعمت‌زاده وزیر وقت صنعت معدن و تجارت عملا هیچ کار عملی انجام نشده و به حال خود رها شده بود و مسئولان ذیربط مس اعلام می‌کردند که کارخانه توجیه اقتصادی برای اجرا و احداث ندارد که در نهایت با پیگیرهای مستمر و با اخذ دستور مستقیم از وزیر وقت با این عنوان که عدم اجرای این پروژه موجب شرمندگی شرکت مس شده است، عملیات اجرایی آن آغاز شد.


کد مطلب: 45889

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/45889/نصب-تجهیزات-ماشین-آلات-آهک-هیدارته-اهر-بزودی-آغاز-می-شود

ماین نیوز
  http://www.minews.ir