گروه معادن مس
 
مدیر معدن و کارخانه چهل‌کوره در بازدید از غرفه شرکت مس در نمایشگاه معدن سیستان‌وبلوچستان مطرح کرد
به آینده معدن چهل‌کوره امیدواریم
گروه معادن >مس - معدن مس چهل‌کوره ۱۰ سال است که به‌عنوان یکی از پروژه‌های شرکت ملی صنایع مس ایران مطرح است و کارخانه آن از نیمه دوم امسال راه‌اندازی شده است. البته این کارخانه هنوز به ظرفیت نرسیده است و باید به‌تدریج به ظرفیت آن اضافه کرد. این کارخانه در حال حاضر با ۵۰-۶۰ درصد ظرفیت اسمی خود کار می‌کند و ماهیانه ۵۰۰-۶۰۰ تن کنسانتره مس، سرب و روی تولید می‌کند.
 
به گزارش ماین نیوز، وی افزود به دنبال این هستیم که در شش‌ماهه اول سال آینده بتوانیم کارخانه را به ظرفیت اسمی برسانیم که بتواند روزانه ۱۰۰۰ تن خوراک دریافت کند. برنامه دیگر برای سال آینده تلاش برای افزایش تجهیزات برای جداسازی کنسانتره مس و سرب و روی از هم است چون در حال حاضر به رغم سودآوری سرب و روی این دو ماده معدنی به همراه کنسانتره مس است و چون مأموریت شرکت مس تولید مس است، به همین دلیل همراه بودن کنسانتره مس و سرب و روی برای ما منجر به پرداخت جریمه می‌شود.

معدن مس چهل‌کوره خدمتی مهم به استان کم برخوردار سیستان‌وبلوچستان است. در حال حاضر ۴۰۰ نفر به‌طور مستقیم در معدن و کارخانه چهل‌کوره مشغول کار هستند که اشتغالزایی خوبی برای استان محسوب می‌شود.

کلیه محدوده‌های امیدبخش اطراف معدن مس چهل‌کوره در حال حاضر تحت پوشش اکتشاف است و امیدواری زیادی داریم با اکتشافات جدید بتوانیم عمر معدن را افزایش دهیم و به بیش از ۱۵ سال که هم‌اکنون برای آن در نظر گرفته شده است، برسانیم. هنوز فعالیت‌های اکتشافی ما ادامه دارد ولی به آینده این معدن امیدواریم.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب: 45863