گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
تشکیل جلسه شورای معادن بامحوریت موضوع معدن بوکسیت تاش شاهرود
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - استاندار سمنان درباره تکلیف نهایی معدن بوکسیت تاش و تخریب‌های زیست‌محیطی آن، گفت: شورای معادن طی ماه آینده با همین موضوع در شاهرود تشکیل جلسه خواهد داد.
 
به گزارش ماین نیوز، علی‌رضا آشناگر با اشاره به برنامه استانداری سمنان در راستای مقابله با تخریب‌های زیست محیطی معدن بوکسیت تاش شاهرود، تأکید کرد :با توجه به اینکه دهم اسفندماه باید درباره ادامه کار این معدن تصمیم‌گیری شود، شورای معادن در شهرستان شاهرود با همین موضوع تشکیل جلسه خواهد داد.

وی افزود: این جلسه پس از بررسی‌های لازم، نتایج کارشناسی خود را اعلام می‌کند و سپس ما می‌توانیم درباره فعالیت معدن بوکسیت تاش شاهرود اظهارنظر کنیم.

به سوالات تفرقه‌ برانگیز پاسخ نمی‌دهم

استاندار سمنان درباره توسعه متوازن شرق و غرب استان نیز تأکید کرد: بر اساس آمایش سرزمینی نگاه توسعه‌ای خواهیم داشت، یعنی مزیت‌های هر شهرستان را مدنظر قرار خواهیم داد و بر همین اساس نیز توزیع اعتبارات صورت می‌گیرد.

آشناگر گفت: شاخص‌های مختلفی برای اعتبارات و توسعه متوازن وجود دارد که تمام آن‌ها طراحی و سهم هر شهرستان به نسبت جمعیت، وسعت و محرومیت و شاخص‌های دیگر توسعه‌ای، توزیع می‌شود، لذا ما از ابتدا نیز نگاهمان همین است و معتقدیم که صرفاً بر روی همین شاخص‌ها باید تکیه کنیم و از سوی دیگر اما باید به برخی شهرستان‌ها و مناطق نیز کمک کنیم.

وی درپاسخ به سوال دیگر پیرامون وضعیت اداره کل راه و ترابری استان سمنان نیز، تاکید کرد: به سوالات تفرقه‌ برانگیز پاسخ نمی‌دهم.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۸
کد مطلب: 45858
 
مرجع : خبرگزاری مهر