گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
ساخت مدرن‌ترین کارخانه آلومینیوم جنوب با بیش از ۸۰ درصد پیشرفت
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - ساخت مدرن‌ترین کارخانه آلومینیوم جنوب در شهرستان لامرد، ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 
به گزارش ماین نیوز، محرابیان مدیر اجرایی مدرن‌ترین کارخانه آلومینیوم جنوب در شهرستان لامرد اظهار کرد: کارخانه ذوب آلومینیوم جنوب چهارمین کارخانه تولید آلومینیوم در کشور و بزرگترین و مدرن‌ترین کارخانه تولید آلومینیوم و آنود در خاورمیانه است که ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: ۴ هزار و ۵۰۰ نفر نیرو در دو شیفت کاری در حال تکمیل این کارخانه است.

محرابیان با اشاره به این که یک و ۲ دهم میلیارد دلار هزینه ساخت این کارخانه است، افزود: با همکاری شرکت afc چین از بهمن سال ۱۳۹۴ عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی افزود: کارخانه ذوب آلومینیوم جنوب در زمینی به مساحت ۲۷۰ هکتار در منطقه ویژه اقتصادی لامرد در دست ساخت است که با بهره برداری از آن سالانه ۳۰۰ هزار تن آلومینیوم به ظرفیت تولید آلومینیوم کشور اضافه می‌شود.

محرابیان تصریح کرد: اکنون ظرفیت تولید این محصول در کشور حدود ۳۰۰ هزار تن است که توسط سه کارخانه تولید می‌شود و این درحالی است که نیاز سالانه کشور به آلومینیوم یک میلیون تن است.

وی با بیان این که برای تولید آلومینیوم نیاز به مواد اولیه‌ای به نام آنود است، افزود: در این کارخانه آنود هم تولید می‌شود و با راه اندازی آن دیگر از واردات این مواد اولیه هم بی نیاز می‌شویم.

مدیر اجرایی این کارخانه گفت: قرار است این کارخانه در نیمه اول سال آینده به بهره برداری برسد و ۲ هزار نفر در آن مشغول کار شوند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۵
کد مطلب: 45850
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان