گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
لزوم استفاده از تولیدات شرکت هپکو در پروژه‌های عمرانی
گروه تجهيزات و ماشين آلات - رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هپکو از جمله صنایع تاثیر گذار کشور است گفت: باید با سیاست‌گذاری مناسب، خرید تجهیزات و ماشین آلات برای اجرای پروژه‌های عمرانی از این شرکت انجام شود. علی لاریجانی در سفر به استان مرکزی در حاشیه بازدید از شرکت هپکو با بیان اینکه این شرکت در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دارد، گفت: مدیران این شرکت در تلاش هستند تا مسائل و دغدغه‌های کارگران حل شود.
 
به گزارش ماین نیوز، رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته اخیرا مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای را برای حمایت از تولید داخل به تصویب رساند که براساس آن مدیران دستگاه‌ها و بخش‌ها مکلفند خرید تجهیزات و تولیدات داخلی را در اولویت قرار دهند و در صورت تخلف با مدیران برخورد می‌شود.

غلامرضا صادقیان مدیرعامل هپکو نیز در این مراسم با تشریح روند آغاز دوباره تولید در این واحد صنعتی پس از حضور تیم مدیریتی جدید و به روز رسانی پرداخت حقوق‌های معوق کارگران گفت: با توجه به سفر هیات دولت به استان مرکزی در سال ۹۵ و درخواست سه وزارتخانه کشور، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت از سازمان برنامه بودجه جهت تخصیص اعتبار برای خرید ۲۴۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین مورد نیاز از شرکت هپکو، نامه‌ای در مرداد ماه امسال به سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص این اعتبار ارسال کردیم که متاسفانه تا کنون پاسخی داده نشده است.

وی افزود: ادامه حیات شرکت هپکو به نظر مساعد سازمان برنامه و بودجه و تخصیص اعتبار لازم به وزارتخانه‌های فوق برای خرید ماشین‌آلات از این شرکت هست تا بتوانیم سرمایه در گردش لازم را برای ادامه حیات تولید در این شرکت تامین کنیم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب: 45845
 
مرجع : روزنامه دنیای اقتصاد