گروه معادن مس
 
نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس:
تمام خریدهای صنعتی مجتمع مس سرچشمه از رفسنجان انجام می‌شود
گروه معادن >مس - «احمد انارکی محمدی» گفت: در راستای استفاده از ظرفیت‌های منطقه و تقویت اقتصادی شهرستان رفسنجان با تلاش‌های صورت‌گرفته از سال گذشته تمام خریدهای صنعتی مجتمع مس سرچشمه از رفسنجان انجام می‌شود و این‌کار ارزنده‌ای است که انجام شده است.
 
به گزارش ماین نیوز به نقل از مس پرس، «احمد انارکی محمدی» نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر در جمع راهپیمایان مراسم 22 بهمن رفسنجان اظهار داشت: مجتمع مس سرچشمه هزاران میلیارد تومان در سال خرید دارد که کمتر از یک میلیارد تومان در سال از رفسنجان خرید انجام می‌شد ولی امروز به برکت تقاضای مردم و تولیدکنندگان و همراهی مردم، مس از سال گذشته مایحتاجش را از داخل شهرستان رفسنجان تأمین می‌کند.

انارکی محمدی تصریح کرد: در منطقه ویژه اقتصادی، 1500 هکتار زمین برای اجرای زیرساخت‌های صنایع پایین‌دستی مس اختصاص‌یافته است که با توجه به فرمایش رهبری مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های منطقه برای ایجاد اقتصاد مقاومتی؛ این زیرساخت‌ها فرصت خوبی را برای اصناف و بازاریان و تولیدکنندگان خوبی که در رفسنجان داریم مهیا می‌کند.

وی ادامه داد: احداث کارخانه تولید اسیدسولفوریک مس یکی از دغدغه‌های مردم منطقه بود که باعث کاهش آلایندگی می‌شود، از این رو با تغییر تکنولوژی کارخانه ذوب مجتمع مس سرچشمه به فلش کارخانه تولید اسید سولفوریک مس نیز تا پایان امسال راه‌اندازی خواهد شد.

انارکی محمدی تصریح کرد: با راه‌اندازی کارخانه اسید سولفوریک علاوه بر از بین رفتن آلاینده‌ها، اسید و محصولات جانبی آن مثل کود شیمیایی در باغات پسته نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد و موجب بهبود فضای کشاورزی خواهد شد.

منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۸
کد مطلب: 45837