گروه معادن ساير حوزه ها
 
اجرای کامل طرح فسفات چرام پیگیری می شود
گروه معادن >ساير حوزه ها - مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی کشور گفت: تمهیدات لازم برای اجرای طرح فسفات چرام از سوی مسئولان معدنی کشور اندیشیده و اجرای کامل این طرح در اولویت است.
 
به گزارش ماین نیوز، وجیه‌الله جعفری  اظهارداشت: در تصمیمات جدید و کارشناسی شده این شرکت و سازمان توسعه نوسازی معادن صنایع معدن ایران، برای به نتیجه رساندن این طرح و برخورداری مردم از مزایای آنان تا رسیدن به نتیجه نهایی تلاش خواهد شد.

وی افزود: بعد از اجرای فاز اول طرح که مربوط به بخش آهکی و تولید آهک هیدراته است در فاز‌های بعد طرح معدن فسفات عملیاتی می شود.

جعفری ذخیره معدن فسفات چرام را 80 میلیون تن با عیار 5/8 تا 9 درصد اعلام کرد و گفت: با بهره برداری اولیه از این معدن برای 600 نفر و در دراز مدت یک هزار و 200 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس گفت: همزمان با 22 بهمن از امروز عملیات اجرایی مرحله اول معدن فسفات چرام آغاز شد.

عدل هاشمی پور با اشاره به اینکه، عمده مطالعات معدنی در استان، بر تسریع در روند طرح معدن فسفات در شهرستان چرام متمرکز شده است گفت: مرحله اول این معدن با ساخت کارخانه آهک و هیدراته از امروز آغاز شده است.
وی بیان کرد: بالغ بر 160 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای اولیه این طرح اختصاص داده شد.

هاشمی افزود: بر اساس برنامه ریزی معدن فسفات چرام در دوره زمانی مشخص اجرایی و زمینه اشتغال تعداد زیادی از جوانان این منطقه فراهم خواهد کرد.

مجری معدن فسفات چرام یکی از شرکت‌های تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است.
عملیات اکتشافی معدن فسفات چرام از سال 1349 آغاز شد و تا سال 1372 طول کشید و پس از آن مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی شروع شد.

شهرستان چرام با بیش از 32 هزار نفر جمعیت در فاصله 170 کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۰
کد مطلب: 45833
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا