گروه معادن
 
صلاحیت معادن غیرفعال چهارمحال و بختیاری سلب می شود
گروه معادن - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از ابلاغ دستورالعمل سلب صلاحیت بهره‌ برداران غیر فعال معادن که بیش از 6 ماه تعطیلی هستند خبر داد و گفت: این صلاحیت به بهره‌ برداران واقعی واگذار می‌ شود.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد کاظم منزوی بدون اشاره به تعداد معادن غیر فعال در استان ، معادن موجود را 182 معدن ذکر کرد و تصریح کرد: با تدبیر دولت دوازدهم، امسال 7 معدن نیمه فعال و راکد به چرخه تولید بازگشت.

وی اضافه کرد: این ابلاغیه بر اساس ماده 53 آیین نامه اجرایی قوانین معادن کشور، در بحث سلب صلاحیت استفاده از امتیاز معادن، تمام شرایط در نظر گرفته می شود و بهره برداران باید تمام دلایل و دفاعیات خود را به صورت مکتوب ارائه کنند.

منزوی ، ظرفیت تولید استخراج مواد معدنی استان را بیش از 5 میلیون تن در سال اعلام کرد و گفت : معادن فعال شده سال جاری در بخش استخراج سنگ آهک و سنگ لاشه و در شهرستان های لردگان، کوهرنگ، بروجن،بن، فارسان و کیار است.

سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری افزود: درآمد سالانه بخش معادن استان در دولت تدبیر و امید نسبت به دولت های قبل 35 درصد افزایش یافته است.

وی، میزان درآمد سالانه دولت از بخش معادن این استان 7 میلیارد و 500 میلیون ریال دانست و افزود : این میزان در دولت تدبیر و امید به بیش از 12 میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش ایرنا، 182 معدن با 671 میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان فعال است که برای حدود یکهزار و600 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۸
کد مطلب: 45832
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا