گروه معادن سنگ آهن
 
مرحله سوم مسیر بهاباد - معدن چادرملو اردکان بهره برداری شد
گروه معادن >سنگ آهن - اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد اعلام کرد که همزمان با ایام الله دهه فجر، 6 کیلومتر از مرحله سوم مسیر بهاباد - معدن چادرملو اردکان به طول 6 کیلومتر و عرض 7.30 متر با 20 میلیارد ریال هزینه دولتی بهره برداری شد.
 
به گزارش ماین نیوز ، در گزارش روز شنبه روابط عمومی این اداره کل به نقل از معاون راهداری آمده است: با بهره برداری از این طرح مسیر رفت و برگشت تفکیک شد و ایمنی جاده نیز افزایش یافت .
جواد ذاکر افزود: این مسیر با همکاری فرمانداری بهاباد ساخته شد و در صورت تامین اعتبار در سال آینده، می توان تقاطع های نیازمند به ساماندهی را ایمن کرد.

وی ادامه داد: با بهره برداری از این مسیر ، تمام مسیر اصلی منطقه جلگه بهاباد به طول 11 کیلومتر که در امتداد مسیر مجتمع معدنی صنعتی ساغند اردکان قرار دارد، از حالت روستایی خارج می شود.
مرکز شهرستان 20 هزار نفری بهاباد، در منتهی‌الیه شرق استان یزد و به فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب مرکز استان و ۸۰ کیلومتری شرق شهر بافق قرار دارد.

معدن سنگ آهن چادرملو در قلب کویر مرکزی ایران، در دامنه شمالی کوه های خاکستری رنگ چاه محمد در حاشیه جنوبی نمکزار ساغند در فاصله 180 کیلومتری شمالی شرقی شهر یزد و 300 کیلومتری جنوب طبس قرار گرفته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۴
کد مطلب: 45812
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا