گروه صنایع معدنی فولاد
 
۲ واحد تولیدی فولاد در مشهد احیا شد
گروه صنایع معدنی >فولاد - 2 واحد تولیدی مرتبط با شمش فولاد که پیش از این به دلایلی تعطیل شده بود روز چهارشنبه با حضور مسئولان اقتصادی کشور در شهرک صنعتی ماشین سازی و فناوری های برتر در جاده چناران – مشهد احیا و مورد بهره برداری قرار گرفت.
 
به گزارش ماین نیوز، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در باره واحدهای 'شمش نگین' و 'توس حجت' مربوط به تولید شمش فولاد گفت: این دو واحد چند سال قبل به دلیل اختلافات مدیریتی و مشکل در تامین سرمایه در گردش و مواد اولیه تعطیل شده بود.

راضیه علیرضایی افزود: با ورود سرمایه گذار جدید از بخش خصوصی همچنین به روزرسانی ماشین آلات و بازسازی خط تولید، این دو واحد با سرمایه گذاری 30 میلیارد ریال و 10 میلیون یورو دوباره فعالیت خود را آغاز کرد.

وی اظهار داشت: در این دو واحد شمش فولادی و مقاطع فولادی تولید می شود و 250 نفر در واحد 'شمش نگین' و 100 نفر در واحد 'توس حجت' مشغول فعالیت هستند که با ورود ماشین آلات از کشور ترکیه، خط تولید تیرآهن های شماره های 12، 14 و 16 نیز به آن افزوده می شود.

وی گفت: خط تولید تیرآهن این واحد تا فروردین ماه امسال به بهره برداری می رسد و با راه اندازی آن برای 150 نفر دیگر شغل فراهم می گردد.

علیرضایی افزود: در واحد شمش نگین، کوره الحاقی آن بازسازی و تبدیل به کوره قوس شده و این نخستین واحد بعد از شرکت فولاد خراسان در استان است که در آن نسبت به نصب کوره قوس الکتریکی اقدام شده است.
وی اظهار داشت: تاکنون مطالعات ژئوفیزیک در 12 هزار کیلومترمربع از این استان انجام و 39 آنومالی و نقطه امید بخش برای ذخایر معدنی شناسایی شده است.

وی گفت: ذخایر پیش بینی شده 39 آنومالی معدنی امیدبخش در خراسان رضوی 800 میلیون تن است که تا 1.2میلیارد تن افزایش خواهد یافت.
علیرضایی افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده تا سال 1400 ظرفیت تولید فولاد در کشور به 55 میلیون تن می رسد که سهم خراسان رضوی از این میزان 10 میلیون تن است.

وی افزایش تولید کنسانتره مس از 13 هزار تن در سال 92 به 27 هزار و 100 تن تا پایان امسال، تولید کنسانتره آهن و فولاد خام از 1.7 میلیون تن به 13.8 میلیون تن، آهن اسفنجی از 1.6 میلیون تن به 2.4 میلیون تن، تولید طلا و مصنوعات آن از 681 کیلو گرم به سه هزار و دو کیلو گرم و همچنین تولید سنگ ساختمانی از 180 هزار تن به 212 هزار تن را از مهمترین اقدامات در این حوزه برشمرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۸
کد مطلب: 45803
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا