گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
در یک قدمی اجرایی شدن
بزرگترين كارخانه توليد فروسيليس آلومينیوم جهان در طبس
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - با تأمین برق مورد نیاز بزرگترين كارخانه توليد فروسيليس آلومينیوم جهان در طبس، این طرح عظیم در یک قدمی اجرایی شدن است.
 
به گزارش ماین نیوزريال رئیس اداره صمت طبس گفت: صبح امروز در جلسه ای که با حضور فرماندار ویژه طبس و معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه ای خراسان بزرگ داشتیم مقرر شد تأمین برق برای فاز اول این پروژه تا حدود 150مگاوات از سوی شرکت برق منطقه ای خراسان بزرگ تأمین شود.

زارع نیا افزود: به محض صدور اجازه توانیر از این برق پروژه وارد فاز اجرایی می شود.

وی گفت: به دلیل وجود مواد اولیه اصلی این طرح در شهرستان طبس این کارخانه در این منطقه اجرایی می شود که محصول نهایی آن فروسیلیکو آلومینیوم است.

رئیس اداره صمت طبس گفت: مواد اولیه اصلی این کارخانه باطله های زغالسنگ است که در شهرستان وجود دارد و همین موجب رغبت سرمایه گذار این طرح شده و در فاز اول راه اندازی آن برای بیش از 400 نفر و در فاز نهایی برای حدود هزار نفر اشتغالزایی می شود.

زارع نیا افزود: سرمایه گذار این طرح متشکل از کشورهای آلمان، قزاقستان و چین است و کار مطالعات فنی و اقتصادی این طرح نیز به پایان رسیده است.

وی گفت: کوره های کارخانه در خارج از کشور ساخته شده است و برای حمل به کشور آماده است که برای حمل هر کوره از ۱۶۰ واگن قطار استفاده خواهد شد.

رئیس اداره صمت طبس گفت: سرمایه گذاری خارجی برای این طرح بیش از 50 میلیون یورو است.

زارع نیا افزود: محصول نهایی این کارخانه نوعی آلیاژ به نام فروسیلیکو آلومینیوم است که سختی آهن و فولاد را دارد اما به سبکی آلومینیوم است و کاربرد گسترده ای دارد و این کارخانه ظرفیت تولید سالانه 108 هزار تن از این محصول را دارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۲
کد مطلب: 45797
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما