گروه معادن ساير حوزه ها
 
با حضور معاون اول رییس جمهوری؛
طرح توسعه شرکت فروسیلیس غرب پارس ملایر بهره برداری شد
گروه معادن >ساير حوزه ها - با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری طرح توسعه شرکت فروسیلیس غرب پارس در شهرک صنعتی جوکار ملایر به بهره برداری رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیرعامل شرکت فروسیلیس غرب پارس روز سه شنبه در حاشیه بهره برداری از این طرح،  اظهار داشت: طرح توسعه این شرکت با اعتباری حدود یکهزار و 500 میلیارد ریال در شهرک صنعتی جوکار احداث شد.

سید محمدباقر میرابوالفتحی ظرفیت تولید سالانه این شرکت را 12 هزار تن فروسیلیس عنوان کرد و افزود: این واحد صنعتی برای 150 تن اشتغال ایجاد کرده است.

وی ارزش ماشین آلات خارجی این واحد صنعتی را 3.2 میلیون یورو و ارزش داخلی آن را 190 میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: طرح توسعه شرکت فروسیلیس غرب پارس در زمینی به مساحت 28 هزار مترمربع و زیربنای هفت هزار مترمربع احداث شده است.

میرابوالفتحی گفت: شرکت فروسیلیس غرب پارس نخستین واحد فرآوری سیلیس در شهرک صنعتی جوکار بود که سال 93 با میزان سرمایه گذاری یکهزار میلیارد ریال و اشتغالزایی 130 تن و با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری شروع به تولید کرد.

مدیرعامل شرکت فروسیلیس غرب پارس ادامه داد: این واحد در مجموع در هر 2 فاز قادر به تولید 24 هزار تن فروسیلیسیوم است که در چهار ماهه نخست امسال یک میلیون دلار صادرات داشتیم.

میرابوالفتحی این شرکت را زیر مجموعه میدکو دانست و گفت: در حال حاضر در 2 واحد صنعتی شرکت فروسیلیس غرب پارس بیش از 230 تن مشغول به فعالیت هستند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه فروسیلیس ماده اولیه شمش منیزیم است، احداث یک واحد 6 هزار تنی شمش منیزیم را نیز در این مجموعه در دست اجرا داریم که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

میرابوالفتحی با بیان اینکه تجهیز کارگاه این طرح انجام و قرارداد خارجی آن نیز بسته شده است بیان کرد: بیش از یکهزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح پیش بینی شده است که پس از بهره برداری برای 130 تن اشتغال ایجاد می کند.
به گزارش ایرنا، با حضور معاون اول رییس جمهوری 2 طرح صنعتی فروسیلیس در شهرک صنعتی جوکار ملایر افتتاح و عملیات اجرایی 2 طرح نیز آغاز شد.

در حال حاضر 36 هزار تن فروسیلیس توسط سه واحد صنعتی در شهرک صنعتی جوکار تولید می شود.
این شهرستان دارای هفت شهرک و نواحی صنعتی است که شهرک صنعتی جوکار در راستای استقرار واحدهای تولید فروسیلیس از سال 92 شروع به فعالیت کرد و در 20 کیلومتری شهر ملایر واقع شده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب: 45784
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا