گروه معادن فلزات گرانبها
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی:
احداث ۲ کارخانه طلا در خراسان جنوبی
۲۰ تن طلا شناسایی شد
گروه معادن >فلزات گرانبها - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به شناسایی ۲۰ تن طلای قابل استحصال در استان گفت: احداث دو کارخانه طلا در دستور کار است.
 
به گزارش ماین نیوز، داود شهرکی صبح سه شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: حقوق معوقه کارگران یکی از دغدغه های موجود در استان است.

وی بیان کرد: مسدود کردن راه صادرات چهار قلم کالای صادراتی شامل کاشی و سرامیک، سیمان، آهن آلات و میلگرد از سوی افغانستان علت بخشی از بروز این دغدغه است.

شهرکی با بیان اینکه کشور افغانستان نباید در صورت نیاز از استان مطالبه کرده و در برهه ای دیگر با دشمن همسو شود، افزود: ادامه این محدودیت ها را با عملی متقابل پاسخ می دهیم.

وی ادامه داد: به کشور افغانستان اولتیماتوم داده ایم که اگر این روند ادامه یابد، نیازهایی مانند برق و سوخت آن ها را رفع نمی کنیم.

شهرکی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای استفاده بیشتر از ظرفیت معادن بیان کرد: زمینه خدمت عام المنفعه از معادنی که شرایط بهتری دارند را فراهم کرده ایم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: در این راستا مقرر شده معادن زغال در ترمیم راه ها روستایی و بیمارستان طبس مشارکت کند.

وی با بیان اینکه طی سال ۹۶ و ۹۷ قریب به ۲۰ تن طلا شناسایی شده است، اظهار کرد: احداث دو کارخانه طلا یکی در بخش خصوصی و دیگری در بخش دولتی در دستور کار بوده که یکی از این پروژه ها در مرحله فراخوان مشارکت بخش خصوصی است.

شهرکی بیان کرد: به دنبال پیگیری های انجام شده، قول اجرای پنج طرح را از سازمان گسترش صنایع گرفته ایم که موظف است با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام دهد.

وی تکمیل چرخه زنجیره لاستیک را یکی از این طرح ها دانست و افزود: همچنین طرح کامل زنجیره نساجی و پوشاک در فردوس از دیگر این طرح ها است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: دو طرح شامل بازیافت لاستیک فرسوده، تولید فیلتر تصفیه آب و تولید گیاهان دارویی مسکن در قاین از دیگر این طرح ها است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳
کد مطلب: 45780
 
مرجع : خبرگزاری مهر