گروه معادن زغال‌سنگ
 
کارخانه کک طبس آماده افتتاح رسمی است
گروه معادن >زغال‌سنگ - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت طبس گفت: کارخانه کک طبس با سه هزار میلیارد ریال اعتبار در آستانه افتتاح رسمی است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمود زارع نیا روز دوشنبه در حاشیه بازدید استاندار خراسان جنوبی از کارخانه کک طبس گفت: این کارخانه به تازگی راه اندازی و 2 باتری از مجموعه 6 باتری شارژ شده است.

وی ظرفیت اسمی کارخانه را سالانه 450 هزار تن اعلام کرد و افزود: در حال حاضر بیشترین مواد اولیه کارخانه از معادن زغال سنگ پروده طبس تامین می شود که کیفیت محصول کک تولیدی مناسب است و روی بازاریابی و فروش آن کار می شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت طبس بیان کرد: در حال حاضر 212 نفر در این کارخانه اشتغال دارند و حجم سرمایه گذاری آن نیز بالغ بر سه هزار میلیارد ریال است.

وی گفت: کک تولیدی طبس متالورژیکی و با تکنولوژی بازیافت حرارتی است که نخستین بار با این تکنولوژی در کشور تولید می شود و قابلیت شارژ هر دو نوع زغال کک شو و انتراسیت را دارد و بیشترین مصارف آن نیز در فولاد و زغال است.

استاندار خراسان جنوبی در دومین روز سفر به طبس از معادن زغال سنگ و صنایع معدنی این شهرستان بازدید و چند طرح عمرانی را افتتاح کرد.

شهر طبس در 270 کیلومتری غرب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۳
کد مطلب: 45774
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا