گروه صنایع معدنی فولاد
 
کارخانه فولاد هشترود با ۳۵۰۰ نفر اشتغالزایی کلنگ زنی می شود
گروه صنایع معدنی >فولاد - فرماندار هشترود از کلنگ زنی کارخانه فولاد در این شهرستان با سرمایه گذاری بخش خصوصی خبر داد و گفت: این کارخانه با هزار و 100 میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغالزایی مستقیم برای 3500 نفر، 29 بهمن امسال در شهرک صنعتی پرفسور هشترودی کلنگ ‌زنی می ‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، امین امینیان روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از طرح های عمرانی این شهرستان در چهارمین روز از دهه فجر اظهار داشت: این کارخانه در زمینی به مساحت 10 هزار هکتار ساخته خواهد شد.

وی افزود: چهار میلیارد تومان هزینه خرید زمین این کارخانه پرداخت شده و برای خرید تجهیزات آن از کشور هندوستان 60 میلیون یورو هزینه می شود.

فرماندار هشترود با بیان اینکه مجوز این کارخانه فولاد از وزارت صنعت، معدن و تجارت اخذ شده افزود: روزانه 800 دستگاه تریلی محموله میلگرد، آهن و نبشی در این کارحانه بارگیری خواهند کرد.

وی همچنین از راه ‌اندازی واحد تولید حلال ‌های صنعتی در پالایشگاه پتروشیمی ارکان پارس هشترود در هفته آینده خبر داد و گفت: کلنگ این واحد 10 سال پیش به زمین زده شده بود اما با توجه به مشکلات زیست محیطی راکد مانده بود که با پیگیری های صورت گرفته مشکلات آن حل شده و با هزینه 60 میلیارد تومان در دهه فجر امسال بهره برداری خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین سال آینده تمامی 7750 هکتار اراضی پایاب سد سهند هشترود که چندین بلا تکلیف مانده بود زیر کشت آبی خواهد رفت.

در چهارمین روز از دهه فجر 20 طرح برق رسانی در 16 روستا و شهرهای نظرکهریزی و هشترود بهره برداری شد.
این طرح ها در راستای تقویت شبکه انتقال برق و کاهش تلفات و جبران افت برق، با دو میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار اجرا شده است.

شهرستان هشترود با 57 هزار جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرق تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱
کد مطلب: 45773
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا