گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
رئیس دیوان محاسبات کشور:
آلومینیوم المهدی بایستی با قیمت واقعی واگذار شود
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - رئیس دیوان محاسبات کشورگفت: مجتمع آلومینیوم المهدی بندرعباس بایستی با قیمت واقعی واگذار شود.
 
به گزارش ماین نیوز، عادل آذر در بندرعباس درخصوص نوع برخورد قانونی با تخلفات صورت گرفته در آلومینویم المهدی اظهار داشت: با ارزیابی‌ها و گزارشات ستاد مبارزه با فساد، روند واگذاری متوقف شده است .

وی افزود: بر اساس برآوردذصورت‌گرفته، قیمتی که آلومینیوم المهدی واگذار شده، 260 میلیارد تومان نسبت به قیمت واقعی کمتر واگذار شده بود.

آذر خاطرنشان کرد: درحال حاضر این واگذاری متوقف شده تا فرایند جدید طی، و این مجتمع به قیمت واقعی واگذار شود.

رئیس دیوان محاسبات کشور تصریح کرد: در بخش توزیع آگهی‌های بین نشریات استان هم با توجه شکایاتی که در زمینه عدم اجرای قانون در بخش توزیع آگهی‌ها صورت گرفته، با تدابیر استاندار هرمزگان و نظارت دیوان محاسبات استان، این موضوع ساماندهی می‌شود .

وی تاکید کرد: قانون در توزیع آگهی‌های دولتی بایستی ملاک عمل قرار گیرد که این موضوع را به عنوان دغدغه اصحاب رسانه در جلسه شورای اداری استان هم با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی مطرح کردم و از آنها خواستم که براساس قانون بایستی آگهی‌های دستگاه‌های اجرایی از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع شود و ارشاد هم بطور دقیق براساس قانون اقدام به توزیع آگهی‌ها بین نشریات واجد شرایط کند و این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

آذر گفت: همچنین حمایت‌های پیشگیرانه و مشاوره ای را برای مدیران دستگاه‌های اجرایی خواهیم داشت.

رئیس دیوان محاسبات کشور افزود: باور داریم که مدیران سرمایه‌های کشور هستند. در قانون اساسی، دیوان محاسبات موظف به صیانت از بیت‌المال است که این بیت‌المال فقط سرمایه‌های فیزیکی نیستند و دارایی‌هایی انسانی هم هستند که خط مقدم‌ شان و بروز و نمودش در مدیران و کارگزارانی است که مسیر توسعه را همخوار می‌سازند و به مردم خدمت می‌کنند و در خط مقدم اجرا هستند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارتی از جمله دیوان محاسبات در حین اجرا باید با دستگاه‌های اجرایی همراهی کند تا قدرت تصمیم‌گیری از مدیران سلب نشود و بتوانند به مردم خدمت کنند.

آذر تصریح کرد: در چارچوب قانون و انعطافی که قانون دارد می‌توان به تصمیم‌گیری مناسب دستگاه کمک کرد چراکه اتخاذ تصمیمیات مناسب، مشکلات درون استانی را برطرف می‌کند.

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: برخی موراد و درخواست‌هایی که مطرح می‌شود، فراتر از اختیارات دیوان محاسبات قرار می‌گیرد که این موارد بایستی در سطوح بالاتر مطرح شود و یا در شورای هماهنگی سرای سه قوه مطرح شود.

وی اظهارداشت:در ارزیابی صورت‌گرفته، هرمزگان یکی از استان‌های پاک کشور از لحاظ اجرای قوانین و مقررات محسوب می‌شود .
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب: 45765
 
مرجع : خبرگزاری فارس