گروه صنایع معدنی فولاد
 
سفر وزیر کار به اصفهان
پیشگامی ذوب آهن در استفاده بهینه و بازچرخانی آب
گروه صنایع معدنی >فولاد - ذوب آهن اصفهان در استفاده بهینه و بازچرخانی آب، در صنعت کشور پیشگام است.
 
به گزارش ماین نیوز، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیدار با مسئولان کارخانه ذوب آهن در اصفهان با اشاره به اینکه آب در صنایع فولادی در فلات مرکزی ایران باید بهینه مصرف شود، گفت: کاهش 35درصدی مصرف آب با اجرای برنامه های بازچرخانی آب در ذوب آهن اصفهان، این صنعت مادر را در کشور پیشگام کرده است.

محمد شریعتمداری افزود: امروز مساله چگونگی مصرف آب در کشور بسیار مهم است و دولت از برنامه ها و طرح های صنایع برای به حداقل رساندن میزان مصرف آب حمایت می کند.

وی با بیان اینکه مجتمع عظیم ذوب آهن اصفهان در راه اندازی معادن کشور نقش مهمی ایفا کرده است گفت: برای حل مشکل تامین مواد اولیه و افزایش راندمان تولید در این کارخانه باید اقدامات لازم در حوزه مدیریت و مالکیت معادن هرچه سریعتر صورت گیرد.
استاندار اصفهان هم در این نشست با اشاره به تولید ریل ملی در کارخانه ذوب آهن و تامین نیازهای داخلی با تولید ریل استاندارد این کارخانه، گفت: با تامین ریل طرح قطار شهری اصفهان به سمت غرب استان، از این کارخانه، می توان در آینده شاهد کاهش بار ترافیکی وسائل نقلیه و اثرات زیست محیطی در محورهای مواصلاتی استان باشیم.

عباس رضائی به طرح دو بانده کردن راه آهن بافق - اصفهان بعنوان راهی موثر برای تامین مواد اولیه کارخانه ذوب آهن اشاره کرد و گفت: این طرح دارای ردیف بودجه است و با اجرای آن می توان هزینه های تولید و قیمت تمام شده محصولات را کاهش داد.

مدیرعامل کارخانه ذوب آهن هم با بیان اینکه امروز کارخانه ذوب آهن با 55درصد از ظرفیت تولید، کار می کند گفت: اگر مواد اولیه این کارخانه تامین شود این کارخانه توانایی تولید چهارمیلیون تن انواع محصولات فولاد ساختمانی و ریلی را در کشور دارد.

منصور یزدی زاده از تحویل پارت دوم ریل یو آی سی 60به بازار های داخلی خبر داد و افزود: امروز کارخانه ذوب آهن قادر است تمام 200هزار تن ریل مورد نیاز کشور را تامین کند و مازاد تولید را به کشورهای همسایه و بازارهای بین المللی صادر کند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب: 45763
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما اصفهان