گروه صنایع معدنی فولاد
 
از خبر خوش تولید شمش فولاد به میمنت چهلمین سال انقلاب تا پروژه حمایت از زندانیان
گروه صنایع معدنی >فولاد - همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر با حضور مسئولان استانی و کشوری، ده‌ها طرح و پروژه در شهرستان‌های مختلف استان بهره‌برداری شد.
 
به گزارش ماین نیوز، همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر، با حضور رئیس کل دادگستری استان کرمان و مدیرکل اقدامات امنیتی و تربیتی زندان‌های کشور، ساختمان تجاری و اداری حمایت از زندانیان شهربابک به مساحت 2 هزار و ۴۰۰ متر مربع و با اعتباری ۲۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان در این زمینه اظهار داشت: با تلاش هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان شهربابک این پروژه بزرگ مورد بهره‌برداری قرار گرفت و درآمد حاصل از این مجموعه صرف امورات خانواده زندانیان بی‌بضاعت خواهد شد.

وی ادامه داد: طی سال گذشته در کل استان کرمان بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان برای زندانیان استان هزینه شده که 7 میلیارد به ستاد دیه و آزادی زندانیان تخصیص یافته و یک مورد کارخانه توسط یک مجموعه‌ای از خیران به انجمن حمایت از زندانیان استان کرمان اهدا شده که هم‌اکنون از ارزشی بالغ بر 7 میلیارد تومان برخوردار است.

افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های دهه فجر در رابر

در سومین روز از ایام‌الله دهه فجر در رابر پنج طرح عمرانی و بهداشتی افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

به گفته فرماندار رابر، پرده‌برداری از طرح ساماندهی گلزار شهدای روستای محمدآباد، افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی سلامت در محله دیوران، افتتاح دستگاه شنوایی‌سنجی کودکان، کلنگ‌زنی پروژه ورودی رابر، کلنگ‌زنی پارک گردو در بلوار دیوران رابر از جمله طرح‌های امروز رابر بودند.

بهره‌برداری از قوس الکتریکی فولاد سیرجان

با حضور مهندسان و متخصصان داخلی و کارگران و طی مراسم شکرگذاری و جشن به میمنت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی امروز اولین قوس الکتریکی کارخانه فولاد سیرجان به بهره‌برداری رسید.

به گفته علی عباسلو مدیرعامل این کارخانه، علی‌رغم کارشکنی شرکت‌های خارجی به دلیل اعمال تحریم‌ها و بدعهدی آنان حتی در ارائه نقشه، توانستیم با استفاده از توان فکری و عملی مهندسان داخلی و جوانان بومی و راه‌اندازی این مرحله از کارخانه طرح تولید فولاد در سیرجان رقم بخورد و به‌زودی محصولات شمش فولاد به میمنت چهلمین سال انقلاب تولید شود.

وی گفت: این کارخانه تنها مرکز تولید فولاد کشور است که خوراک کارخانه از سنگ آهن تا کنتسانتره و شمش فولاد در یک نقطه متمرکز است و بر اساس برنامه‌ریزی هیچ بارگیری مواد اولیه و خوراک کارخانه تا تولید و تحویل شمش فولاد نداشته و نخواهیم داشت.

بهره‌برداری از 10 طرح در شهرستان زرند

با سرمایه‌گذاری 27 میلیارد و 333 میلیون ریال، 10 طرح مختلف آموزشی، عمرانی، ورزشی، خدماتی و برق رسانی با حضور قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در شهرستان زرند افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گفته حبیب‌الله خنجری فرماندار زرند، این طرح‌ها در قالب احداث مدرسه 12 کلاسه ابتدایی سلمان فارسی، مدرسه 6 کلاسه باب‌الحوائج، زمین چمن ورزشی مدرسه و چند پروژه عمرانی افتتاح شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵
کد مطلب: 45762
 
مرجع : خبرگزاری فارس