گروه صنایع معدنی فولاد
 
برای اولین بار در کشور:
تیرآهن بال شیبدار ۲۰۰ در ذوب آهن اصفهان تولید شد
گروه صنایع معدنی >فولاد - تیرآهن بال شیبدار 200 برای اولین بار در کشور همزمان با دهه مبارک فجر و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در شرکت ذوب آهن اصفهان طراحی و تولید شد.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد امین یوسف زاده مدیر مهندسی نورد این شرکت  افزود : با همت مهندسان و تلاشگران این شرکت در مجموعه مهندسی نورد، طراحی و تولید آزمایشی موفقیت آمیز تیراهن IPN200 براساس استانداردDIN1025.EN10024 PART:1 انجام شد .

وی گفت : با توجه به برنامه ریزی معاونت بازرگانی ذوب آهن، برای تولید صادراتی این محصول و در راستای سیاست های شرکت برای تولید و توسعه پروفیل های طویل نوردی در راستای دستیابی به بازارمحصولات جدید در داخل کشور و با اهداف صادراتی، برنامه مطالعه و ارزیابی امکانات برای تولید این محصول، از حدود یک ونیم ماه گذشته شروع شد.

وی اظهارداشت: پس از ارزیابی شرایط موجود درنورد 650 ، طراحی آن درکمتر از 20 روز تکمیل و مراحل آماده سازی غلتک ها و هادی ها نیز در کمتر از 20 روز پایان یافت که درنوع خود رکوردی جدید محسوب می شود.

یوسف زاده با بیان اینکه در تولید این پروفیل از فولاد با گرید ST55 یا S335JP استفاده شده است، افزود: این پروفیل دارای استحکام مکانیکی بالاتر و از اینرسی بالاتری در محور Y-Y برخوردار است .

وی تصریح کرد: این محصول پس از آبکاری باهدف افزایش مقاومت خوردگی، برای مصارف صنعتی در بخش صنعت برق به عنوان پایه های انتقال کابل برق فشارقوی ، در کشورهای همسایه ایران کاربرد وسیعی دارد.
شرکت ذوب آهن با ظرفیت تولید 2.8 میلیون تن انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی در 45 کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.

کارخانه ذوب‌آهن اصفهان در سال 1350 در 45 کیلومتری جنوب غربی اصفهان در شهرستان لنجان احداث و به بهره برداری رسید.
محصولات ذوب آهن اصفهان به 25 کشور دنیا از جمله فرانسه، بلژیک، اسپانیا، ایتالیا، ایرلند، پرتغال، یونان، افغانستان، امارات متحده عربی، عراق، ترکیه، ترکمنستان، تاجیکستان، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، هند، عمان،کویت، چین، لبنان، پاکستان، عربستان سعودی، قطر و اردن صادر می شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴
کد مطلب: 45761
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا