گروه معادن
 
رئیس خانه معدن استان یزد:
خواستار ایجاد واحد تولیدی مواد ناریه در استان یزد هستیم
گروه معادن - رئیس خانه معدن استان یزد با اشاره به نیاز معادن استان به مواد ناریه به منظور باطله برداری گفت: خواستار ایجاد واحد تولیدی مواد ناریه در استان یزد هستیم.
 
به گزارش ماین نیوز، سعید افضلی پور صبح امروز در جلسه شورای اداری استان یزد که با حضور وزیر دفاع برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مواردی که در استان از سالهای قبل پیگیر آن بودیم، ضرورت تولید مواد ناریه در یزد بود که هنوز محقق نشده است.

وی بیان کرد: یزد از استانهای معدنی و دومین تولید کننده سنگ آهن کشور است و سایر معادن نیز در این استان فعال هستند بنابراین از عمده ترین مصرف کنندگان مواد ناریه هستیم.

افضلی پور عنوان کرد: در حال حاضر این مواد را از سایر استانها وارد می کنیم و سالانه مقادیر قابل توجهی مواد ناریه را ترانزیت می کنیم که این خود خطری بالقوه به شمار می رود.

رئیس خانه معدن استان یزد خاطرنشان کرد: در استان یزد سال گذشته ۱۶۰ میلیون تن عملیات باطله برداری انجام شد که این نیازمند مقادیر قابل توجهی مواد ناریه است و با توجه به پراکندگی جغرافیایی معادن، حجم قابل توجهی مواد ناریه در محورهای استان ترانزیت می شود.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۵۶۵ واحد معدنی در استان یزد فعال هستند، افزود: استانهای کرمان و اصفهان نیز مواد ناریه خود را از مناطق دورتری وارد می کنند که این حمل و نقل می تواند خطرات جدی در حوزه حمل و نقل ایجاد کند.

افضلی پور ادامه داد: درخواست ما این است که واحد تولید مواد ناریه در یزد استقرار پیدا کند تا از بروز خطرات به دنبال حمل و نقل این مواد جلوگیری شود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۳
کد مطلب: 45723
 
مرجع : خبرگزاری مهر