گروه معادن سرب و روی
 
همزمان با چهل سالگی انقلاب؛
اولین معدن فلزی لرستان به بهره‌برداری می‌رسد
گروه معادن >سرب و روی - معاون امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: اولین معدن فلزی سرب و روی لرستان در الیگودرز به بهره‌برداری می‌رسد.
 
به گزارش ماین نیوز، جمال مومیوند ظهر روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا سال ۹۷ تعداد مواد معدنی استخراج شده از معادن لرستان ۱۷ ماده معدنی بوده که خوشبختانه همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اولین معدن فلزی در استان لرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: با بهره برداری از معدن سرب و روی الیگودرز ۲ ماده معدنی به مواد معدنی استان لرستان اضافه خواهد شد و تعداد آنها به ۱۹ ماده معدنی می‌رسد.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: این معدن از نوع فلز سرب و روی با میزان ذخیره قطعی ۱۳۰ هزار تن سنگ سرب و روی و استخراج سالیانه ۸ هزار و ۵۰۰ تن در الیگودرز واقع شده است.

مومیوند با اشاره به اینکه با تحقق این هدف استان لرستان به باشگاه استان‌های دارای معادن فلزی کشور خواهد پیوست، افزود: با بهره‌برداری از این معدن ظرفیت لازم برای ایجاد صنایع معدنی وابسته در استان نیز به وجود خواهد آمد.

وی گفت: مطمئناً صنایع معدنی وابسته به این حوزه از توجیه پذیری اقتصادی بالاتری برخوردار بوده و شکل‌گیری آن‌ها در اولویت اقدامات سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان قرار دارد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵
کد مطلب: 45719
 
مرجع : خبرگزاری مهر