گروه معادن مس
 
معاون طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون خبر داد
آغاز عملیات اجرایی طرح هیپ لیچینگ در مجتمع مس سونگون
گروه معادن >مس - مهندس «حسین ثقفی» معاون طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون گفت: استخراج از معدن آهک گوره درق و آغاز عملیات اجرایی طرح هیپ لیچینگ در مجتمع مس سونگون آغاز شده است.
 
به گزارش ماین نیوز به نقل از مس پرس، ثقفی با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه با تلاش تمامی همکاران و حمایت مدیریت ارشد شرکت مس و مجتمع مس سونگون عمده هماهنگی‌های مربوط به پروژه هیپ لیچینگ با سازمان‌های ذی‌ربط انجام شده است. همچنین قرارداد پیمانکار مربوطه منعقد شده است و عملیات اجرایی این طرح از ابتدای بهمن‌ماهکلید خورده است.

وی با بیان این‌که مدت انجام این پروژه 24 ماه است افزود: با بهره‌برداری از این طرح امکان تولید 3000 تن کاتد از خاک های اکسیدی و سولفوری کم‌عیار با روش هیدرومتالورژی فراهم می‌شود.

معاون طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون در ادامه با اشاره به پروژههای معدن کارخانه آهک اهر گفت: این طرح شامل بهره‌برداری از معدن آهک گوره درق و احداث کارخانه آهک در منطقه اهر است که برای تامین آهک مورد نیاز کارخانجات تولیدی مجتمع مس سونگون کلید خورده است.

وی بیان کرد: آهک بیشتر در فرایند تغلیظ کاربرد دارد و با توجه به این در مجتمع مس سونگون دو کارخانه تغلیظ وجود دارد اهمیت آهک در فرایند تولید حیاتی است. از طرفی این پروژه به لحاظ اقتصادی و اجتماعی و ایجاد اشتغال‌زایی در منطقه اهر از اهمیت خاصی برخوردار است.

معاون طرح‌های توسعه مجتمع مس سونگون با اشاره به این‌که این طرح هم‌اکنون بیش از 40درصد پیشرفت دارد اظهار داشت: در این پروژه از تکنولوژی شفت عمودی استفاده می‌شود و صاحب این تکنولوژی یک شرکت ایتالیایی است.

مهندس ثقفی با بیان این‌که استخراج از معدن گوره درق در هفته‌های اخبر آغاز شده است بیان کرد: مدت‌زمان اجرای کارخانه آهک اهر نیز 24 ماه است و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌ گرفته تا پایان سال 1398 این کارخانه نیز به‌بهره‌برداری خواهد رسید.

منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۲
کد مطلب: 45714