گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
آلومینیوم المهدی به طور رسمی به مدیریت جدید تحویل داده شد
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - شرکت آلومینیوم المهدی در مراسمی که با حضور نمایندگان سازمان خصوصی سازی در محل استانداری هرمزگان برگزار شد، به طور رسمی به گروه صنعتی مپنا به عنوان مدیریت جدید این شرکت تحویل داده شد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان شامگاه چهارشنبه در این مراسم اظهار داشت: استانداری هرمزگان از مدیریت جدید شرکت آلومینیوم برای پیشبرد اهداف کارخانه در زمینه تولید و اشتغال حمایت خواهد کرد.

ایرج حیدری بیان داشت: شرکت صنعتی مپنا یک شرکت با برنامه و منظم در سطح کشور است که تاکنون در بخش های گوناگون در مناطق مختلف کشور اقدام به سرمایه گذاری کرده است و امیدواریم جدیت و تلاش خود را در مدیریت شرکت آلومینیوم المهدی به صورت عملی نشان دهد.

وی تاکید کرد: اهداف مهمی در شرکت آلومینیوم المهدی دنبال می شود و مدیریت جدید باید حفظ سرمایه شرکت و سه هزار کارگر فعال در آن را در صدر برنامه های کاری خود قرار دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: طی ماه های اخیر با تلاش های صورت گرفته از سوی مدیریت عالی استان و دیگر مسوولان ، حقوق کارگران مجموعه المهدی به موقع پرداخت شد و مواد اولیه مورد نیاز کارخانه نیز جهت فعال بودن چرخه تولید به موقع تامین گردید.

حیدری تاکید کرد: مدیریت جدید شرکت آلومینیوم المهدی پرداخت به موقع حقوق کارگران کارخانه را در دستور کار قرار دهد تا وقفه ای در این زمینه ایجاد نگردد.

در پایان این مراسم حمید مهتدی از سوی شرکت مپنا به عنوان مدیرعامل جدید کارخانه آلومینیوم المهدی معرفی شد.
 سازمان خصوصی سازی دوشنبه هفته جاری اعلام کرد، شرکت «آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال» به دلیل تحقق نیافتن برخی تعهدهای خریدار قبلی به شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) واگذار شد.سازمان خصوصی سازی در سال 94 سهام مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزگان به میزان 72 درصد و به ارزش 1750 میلیارد تومان را به بخش خصوصی واگذار کرد.

این سازمان دوشنبه هفته جاری اعلام کرد: شرکت «فروآلیاژ گنو» خریدار پیشین سهام شرکت آلومینیوم المهدی به تعهدات خود پایبند نبود؛ بنابراین فراخوانی درخصوص جایگزینی صادر شد که پس از بررسی ها، قرارداد جایگزین با شرکت مدیریت پروژه ای نیروگاهی (مپنا) به امضا رسید.

طبق اعلام مسوولان سازمان خصوصی سازی، با توجه به اینکه خریداران به تعهدهای خود عمل نکردند، سهام در وثیقه شرکت آلومینیوم المهدی و دارایی‌های طرح آلومینیوم هرمزال به فروش می رسد.

براساس این گزارش، آلومینیوم المهدی همچنین باید ماهیانه 2500 تن آلومینیوم به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) تحویل می داد، که خلف وعده کرده است.

در آخرین فراخوان سازمان خصوصی سازی که ماه گذشته منتشر شد قیمت پیشنهادی کارخانه المهدی 340 میلیارد تومان نقد و 6 قسط 123 میلیارد تومان و انتقال بدهی‌ها به خریدار جدید اعلام شد.

کارخانه آلومینیوم المهدی در سال 1369 در غرب بندرعباس ساخته شده و هم اکنون با سه هزار نیرو، 30 درصد ظرفیت آن فعال است.

این کارخانه دارای ظرفیت سالیانه 330 هزار تن شمش آلومینیوم در 3 مرحله بوده که بتدریج تا اردیبهشت سال 84 در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس به ظرفیت اسمی پیش بینی شده به110 هزار تن دست یافت.

گروه مپنا به عنوان یک شرکت تولیدی، صنعتی و بازرگانی بین‌المللی به همراه 41 شرکت زیرمجموعه خود، در زمینه طراحی و احداث نیروگاه‌های حرارتی (بخار، گازی و سیکل ترکیبی)، همچنین اجرای پروژه‌های نفت و گاز و حمل و نقل ریلی و نیز در حوزه سرمایه‌گذاری خصوصی در این صنایع به صورت پیمانکار اجرایی کلید در دست (EPC) و سرمایه‌گذاری خصوصی(IPP) در سطح بازار ایران و منطقه فعالیت می‌کند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۳
کد مطلب: 45681
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا