گروه معادن سنگ آهن
 
سیرجان اولین شهر استان کرمان که فاضلاب شهری آن انجام می شود
گروه معادن >سنگ آهن - مدیرعامل شرکت گل گهر سیرجان گفت : این شرکت در قالب مسئولیت اجتماعی خود اجرای طرح فاضلاب شهری سیرجان را که 600میلیارد تومان هزینه در برخواهد داشت نیز در دست اجرا دارد.
 
به گزارش ماین نیوز، ناصر تقی زاده  با اشاره به اینکه سیرجان ، اولین شهر استان کرمان است که در آن طرح پر هزینه فاضلاب انجام می شود اظهار داشت : این طرح یک ضرورت و آینده نگری برای سیرجان قلمداد خواهد شد.

وی گفت : شهر سیرجان در آینده ای نه چندان دور به یکی از مهمترین مراکز صنعتی کشور تبدیل می شود و طبق همین اصل ، برنامه ریزی جدی انجام گرفت که سیرجان به قطب اول صنعتی کشور تبدیل شود.

مدیر عامل گل گهر با ذکر این نکته که نگرانی های مردمی را در مورد کم آبی منطقه واقف است،از شهروندان فهیم سیرجان خواست،چون روال فعلی کمال همکاری و صبوری را حین اجرای طرح فاضلاب داشته باشند.

تقی زاده خاطر نشان کرد: با درک این نکته که سیرجان به لحاظ جغرافیایی در منطقه ای واقع شده است که با کم آبی مواجه است اما در عین حال برای وی که مسئولیت صنعتی را دارد مهم آن است که برنامه ریزی انجام گرفته نه تنها بحران آب را وارد تنش نکنیم،بلکه با اجرای طرح فاضلاب و انتقال آب خلیج فارس بمنظور تامین آب بخشی از نیاز شهرستان بر بیابیم و در همین راستا طرح انتقال آب خلیج فارس را با جدیت تمام و طبق برنامه با سرمایه گذاری در حال انجام هستیم و همچنین پروژه فاضلاب شهری را در سیرجان آغاز کردیم.

مدیر عامل گل گهر در پاسخ به منتقدان این نکته را متذکر شد که حتی به فرض در راستای اجرای طرح فاضلاب شهری دو حلقه چاه آب کشاورزی دچار مشکل بشوند که طبق واقعیت و نظر کارشناسی با ظرفیت حداکثری 30 لیتر بر ثانیه به ازای هر حلقه چاه آب 60 لیتر اب به مشکل برمی خورد که نهایتا 150 هکتار اراضی و حداکثر برای٥٠نفر اشتغال زایی می تواند ایجاد کند دچار خدشه می شود.

به گفته تقی زاده ، در صورتی که بطور مثال با٣٥٠لیترآب در طرح فاضلاب شهر برای تاسیس 3 واحد تولیدی ذوب کافی است که با ظرفیت تولید 3 میلیون تن؛ 1.5 میلیارد دلار درآمد سالیانه و همچنین اشتغال زایی حداقل 5 هزار نفری را به همراه دارد.

تقی زاده در پایان گفت: اجرای طرح فاضلاب سیرجان طبق آخرین براورد حدود ٦٠٠میلیارد تومان هزینه خواهد داشت که گل گهر بر اجرای مطلوب این طرح تا بهره برداری نهایی تاکید دارد.

به گزارش ایرنا ، پیشتر نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی طی گزارش از اجرای طرح فاضلاب شهری سیرجان به عنوان اقدام بسیار بزرگ زیست محیطی یاد کرده بود که توسط شرکت گل گهر در حال انجام است .

حسن پور پیشرفت فیزیکی طرح فاضلاب شهری سیرجان را 30درصد اعلام کرد و اظهار داشت : در اجرای این پروژه انجام 12و نیم کیلومتر کانال و لوله گذاری در ماه یک رکورد کم سابقه در کشور قلمداد می شود .

** برآورده شدن آرزوی دیرینه سیرجانی ها برای داشتن دانشکده پزشکی
براساس این گزارش رئیس دانشکده علوم پزشکی سیرجان از همکاری ارزشمند شرکت گل گهر سیرجان جهت خرید تجهیزات مورد نیاز رشته پزشکی خبر داد.

غلامعباس محمدی افزود: وزرات بهداشت صدور مجوز راه اندازی رشته پزشکی برای دانشکده علوم پزشکی سیرجان را منوط به تهیه تجهیزات و امکانات توسط خود شهرستان دانسته است که در همین رابطه مدیرعامل شرکت گل گهر قول مساعد جهت خرید تجهیزات رشته پزشکی از سوی مجموعه گل گهر برای دانشکده را داده است.

وی افزود: بدین ترتیب آرزوی دیرینه مردم سیرجان برای راه اندازی رشته پزشکی در سیرجان محقق خواهد شد و قادر خواهیم بود برای سال آینده دانشجوی رشته پزشکی جذب نماییم.

شرکت معدنی گل گهر سیرجان در فاصله 200کیلومتری جنوب غربی کرمان قرار دارد و در زمینه فرآوری سنگ آهن در خاورمیانه از جایگاه رفیعی برخوردار است .
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۱
کد مطلب: 45680
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا