گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
در جمع خبرنگاران
منتظری: رییس سازمان خصوصی‌سازی در راستای رعایت حقوق عامه ممنوع‌الخروج شده است
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - دادستان کل کشور در رابطه با حکم ممنوع‌الخروجی رییس سازمان خصوصی سازی گفت: گزارشاتی در مورد عملکرد ایشان مطرح بود که در جهت حفظ حقوق عامه ممنوع الخروج شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در حاشیه نشست با دادستان‌های سراسر کشور در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنها پاسخ داد.

وی در پاسخ به سوالی درباره برخورد دادستانی با سگ‌گردانی در سطح شهر افزود: فرهنگ غالب ایرانیان این است که با فرهنگ منحط غربی که علاقه خاصی به سگ دارند، مغایرت دارد. سگ در فرهنگ دینی ما به لحاظ شرعی حیوانی نجس است و نباید در زندگی مسلمانان مخلوط شود.

دادستان کل کشور تصریح کرد: برخی‌ها این حیوان را به زندگی خود بردند؛ هر کسی در زندگی شخصی خودش هر کاری دوست دارد می تواند انجام دهد و کسی حق ندارد در زندگی شخصی دیگران ورود کند، اما وقتی زندگی اجتماعی را لحاظ می‌کنیم، باید آداب اجتماعی و فرهنگ اجتماعی را لحاظ کنیم اما عامه مردم زندگی با سگ را نمی پسندند.

وی افزود: کسانی که بخواهند سگ گردانی بکنند باید توجه داشته باشند که با حقوق عامه مردم مواجه هستند و دستگاه‌های مرتبط با هم باید بدانند که این با فرهنگ عمومی مردم مغایرت دارد و نباید برای مردم ایجاد مزاحمت شود.

دادستان کل تاکید کرد: اگر سگ گردانی چه در پارک‌ها و چه در خیابان‌ها باشد موجب ایذا مردم شود، مسئولین موظف هستند برخورد کنند. در زندگی خصوصی، اشخاص آزادند هر کاری می خواهند انجام دهند.

منتظری در رابطه با موضوع پول‌های کثیفی که در عرصه سینما ورود کرده و نام برخی افراد مرتبط با آن در پرونده بانک سرمایه مطرح شده و اینکه آیا دادستانی به این مساله ورود خواهد کرد، اظهار کرد: اگر موضوع از نوع پولشویی باشد که به موجب قانون ممنوع است، قطعا باید کسانی که اطلاعاتی دارند به دادستانی گزارش دهند و دادستان مکلف است در خصوص برخورد با این نوع پولشویی‌ها طبق قانون عمل کند و افراد موثر در این موضوع را تحت تعقیب قرار دهد.

وی در پاسخ به این سوال که اخیرا در رابطه با قرارداد نفتی توتال شرکت رشوه دهنده در دادگاهی در فرانسه محکوم شده، چرا هنوز به این پرونده در داخل کشور رسیدگی نشده است گفت: ما هنوز ورود پیدا نکرده‌ایم ولی اصل پرونده مربوط به توتال مطرح شده، اما در خصوص اینکه به ما گزارش یا مدرکی ارائه شده باشد به ما چیزی ارائه نشده است. اگر مدرکی به ما ارائه شود، اقدام می‌کنیم.

منتظری در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه اخیرا شنیده شده رییس سازمان خصوصی ممنوع الخروج شده است، علت ممنوع الخروجی این فرد چیست؟ گفت: گزارشاتی که در مورد عملکرد ایشان بوده باعث شده پرونده ای تشکیل شود. ممنوع الخروجی هم به خاطر این است که اگر حقوقی از عامه مردم متصور شود، ما بایستی از ضایع شدن حقوق مردم پیشگیری کنیم.

وی در ادامه گفت: این بحث را نمی‌دانم چه کسی منتشر کرده است و معمولا نباید قبل از اینکه پرونده تشکیل شود و افراد بخواهند تحت تعقیب رسمی قرار بگیرند، این مسایل مطرح و منتشر شود.

منتظری افزود: به لحاظ اینکه مسایلی در رابطه با ایشان مطرح شده، ممنوع الخروج هست تا رسیدگی شود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۸
کد مطلب: 45679
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا