گروه معادن فلزات گرانبها
 
۲۰ تن طلای قابل استحصال در خراسان جنوبی شناسایی شد
گروه معادن >فلزات گرانبها - استاندار خراسان جنوبی گفت: خوشبختانه 20 تن طلای قابل استحصال در پنج محدوده استان در شهرستان های خوسف و نهبندان شناسایی شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد صادق معتمدیان به سایر ذخائر معدنی در استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 10 میلیون تن مس، هفت میلیون تن منیزیت، 500 هزار تن خاک های صنعتی و 6 میلیون تن پتاس قابل استحصال در استان شناسایی شده است.

وی زغال سنگ را یکی از مهمترین ظرفیت های معدنی استان دانست و تصریح کرد: بالغ بر 70 درصد زغال سنگ کشور در خراسان جنوبی وجود دارد؛ این در حالیست که 2 میلیارد و 500 میلون تن ذخائر قطعی شناسایی شده و هفت میلیارد تن ذخائر احتمالی زغال سنگ در استان است که ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه سرمایه گذاری است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: بهمن ماه سال جاری بیش از 90 محدوده معدنی در استان را برای انجام مطالعات اکتشافی سرمایه گذاران عزیز به مزایده خواهیم گذاشت.

وی ادامه داد: با عنایت به ظرفیت ها و استعدادهای بسیار خوبی که در استان خراسان جنوبی وجود دارد از سرمایه گذاران عزیز در کشور برای مشارکت در حوزه های فرآوری، اکتشاف و استخراج مواد معدنی دعوت به سرمایه گذاری و همکاری می کنیم.

به گزارش ایرنا استان مرزی خراسان جنوبی 11 شهرستان دارد و سومین استان پهناور کشور از نظر وسعت است.

در حال حاضر 578 معدن با استخراج اسمی 16 میلیون و 995 هزار تن و سرمایه گذاری 15 هزار و 969 میلیارد ریال در این استان وجود دارد.

خراسان جنوبی از نظر تعداد معادن و اشتغال ایجاد شده در جایگاه چهارم، صدور گواهی کشف رتبه پنجم، صدور پروانه اکتشاف رتبه ششم و ذخیره قطعی رتبه هفتم کشور را دارد.

بیشترین ذخایر معدنی استان مربوط به شهرستان طبس است و از نظر سرانه بهره برداری شهرستان های طبس، قاینات و نهبندان به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص داده اند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۹
کد مطلب: 45663
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا