گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
فرماندار سراب: نفلین سینیت به سرمایه گذار خارجی واگذار می شود
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - فرماندار سراب می گوید: پروژه بزرگ نفلین سینیت و آلومینات که ۲۵ سال است راکد مانده بود در مرحله واگذاری به سرمایه گذار خارجی است که اگر این امر محقق شود حداقل برای ۴ تا ۵ هزار نفر اشتغال زایی خواهد شد.
 
به گزارش ماین نیوز، ایرج ثقفی با بیان این که شهرستان سراب ظرفیت های گردشگری بالقوه ای دارد که هنوز بالفعل نشده است، گفت: " این شهرستان در مسیر دو استان آذربایجان شرقی و اردبیل و همچنین شهرهای شمال و کشور قفقاز و کشورهای همجوار است و تردد در آن زیاد می باشد بنابراین برای رفاه حال گردشگران و مسافران، پروژه هایی برای هتلداری و غذا خوری و در کنار آن سرمایه‌گذاری برای آبگرم های منطقه داریم.

وی با بیان این که این شهرستان درای 3 آبگرم معدنی می باشد، افزود: "ایجاد استخرهای بزرگ آب گرم باعث رفاه گردشگران و در مرحله بعدی استفاده خود مردم این شهر می شود".

فرماندار سراب با بیان این که منطقه سراب ظرفیت های خوبی در زمینه دامپروری و کشاورزی دارد، گفت: محصولات لبنی منطقه سراب بسیار معروف است بنابراین ایجاد نمایشگاه دائمی فرآورده های لبنی در منطقه برای رفاه حال گردشگران الزامی است".

تقویت زیرساخت های گردشگری و بوم گردی در سراب

ثقفی با بیان این که تغییرات استراتژیک در مدیریت حوزه دامپروری و کشاورزی لازم است و باید از شیوه های مکانیزه استفاده کنیم تا بهره وری و میزان تولید را بالا ببریم، ادامه داد:"برنامه‌ای که در این زمینه داریم استفاده از تکنولوژی‌های روز دامپروری است تا نژاد گاو سراب که شیر کمتری نسبت به گاو هلندی دارد را اصلاح کنیم".

وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری و بوم گردی روستاهای منطقه بیان کرد: "شهرستان سراب با آب و هوای خوب و معتدل، مقصد مناسبی برای گردشگری می‌تواند باشد، بنابراین برای جذب توریست برنامه های ویژه ای داریم و همچنین سعی داریم تا بوم گردی روستاهایی که مناطق گردشگری در آن واقع است را تقویت می‌کنیم که این امر برای اشتغال‌زایی و در آمدزایی منطقه بسیار سودمند خواهد بود".

افتتاح 6 کیلومتر از بزرگراه سراب بستان آباد در ایام الله دهه فجر

فرماندار سراب در خصوص بزرگراه سراب بستان آباد گفت: "متاسفانه این پروژه به دلیل کم بودن اعتبارات دولتی کند پیش می رود و در حال حاضر ۱۷ کیلومتر از یک مسیر و ۲۵ الی ۳۰ کیلومتری قطعه دوم هنوز تکمیل نشده است و در ایام دهه فجر ۶ کیلومتر از این بزرگراه افتتاح می شود ".

ثقفی در مورد پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر گفت: " در ایام الله دهه فجر پروژه های زیادی برای افتتاح و کلنگ زنی داریم. یکی از پروژه‌های مهم، افتتاح برج میلاد شهرستان سراب است که برج تجاری،رفاهی و مسکونی است که با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی در ۱۸ طبقه با زیر بنای ۲۰۰۰۰ متر مربع احداث خواهد شد".

وی ادامه داد:" بسیاری از پروژه های مربوط به احداث، توسعه و تجهیز مدارس و واحد تولید لبنیات و طرحهای هادی در روستاها نیز همزمان با ایام الله دهه فجر به بهره برداری خواهند رسید".

فرماندار سراب در خصوص سایر پروژه های منطقه گفت: " پاساژ های برج بهاران در ۱۶ طبقه در حال واگذاری می باشد که سه ماهه اول سال ۹۸ افتتاح می‌شود و پروژه برج مسکونی بنیاد مسکن و بخش خصوصی در قالب مسکن مهر در حال واگذاری است. ولی فعلا در گاز رسانی مشکل وجود دارد . پاساژ شمس در چهار طبقه و در ۵۲۰۰ متر مربع در حال اتمام می باشد".

ثقفی گفت:" پروژه بزرگ نفلین سینیت و آلومینات ۲۵ سال است که راکد مانده بود. سرمایه گذارانی داخلی و خارجی اعلام آمادگی کرده اند که در مرحله مذاکره می باشد و در مرحله واگذاری به سرمایه گذار خارجی می باشد که اگر این امر محقق شود حداقل برای ۴ تا ۵ هزار نفر اشتغال زایی خواهد شد".

5روستای سراب به دلیل صعب العبور بودن امکان لوله کشی گاز طبیعی را ندارند

وی گفت: "سراب ۱۷۰ روستا دارد که ۹۸ درصد آنها از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و در 5 روستا به علت صعب العبور بودن امکان لوله کشی گاز وجود ندارد و خیلی مشکل است که برای این روستاها لوله کشی انجام بگیرد ولی سعی خودمان را خواهیم کرد تا این مشکل نیز برطرف شود".

فرماندار سراب اضافه کرد: "حدود ۴ الی ۵ درصد روستاهای سراب از آب چشمه‌هاو چاه‌ها استفاده می کنند که با نظارت بهداشت انجام می گیرد و مناسب مصرف است ولی سعی در آبرسانی به این روستاها داریم تا از بیماریهای میکروبی نیز جلوگیری کنیم".

بیمارستان جدید الاحداث سراب نیاز به جذب متخصص دارد

ثقفی با بیان این که سراب دارای ۱۲۵ هزار نفر جمعیت می‌باشد که نزدیک به ۶۰ هزار نفر آنها در روستا و بقیه در شهر ها زندگی می کنند، ادامه داد: " این شهرستان دارای دو بیمارستان است که یکی جدید احداث شده و 260 تخت خواب دارد و دارای تمام تجهیزات است ولی نیاز به جذب متخصص دارد و بیمارستان دیگر که قدیمی است پلی کلینیک و مرکز درمان است".

وی افزود:"در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در حوزهای راه سازی و طرح های هادی و روستایی و نیز پروژه های عمرانی با وجود کمبود اعتبارات انجام شده است.در این راستا چندین مرکز بهداشتی درمانی و نیز تعدادی واحد تولیدی در ایام دهه فجر در سراب افتتاح خواهد شد".

فرماندار سراب افزود:"بیمارستان سراب در حال تجهیز به امکانات روز پزشکی است.همچنین مرکز دیالیز وnicu این بیمارستان در مرحله افتتاح میباشد و درمانگاه فوق تخصصی سراب نیز به زودی افتتاح خواهد شد ".
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب: 45632
 
مرجع : خبرگزاری پانا