گروه صنایع معدنی فولاد
 
بررسی و مقایسه آمار این فولادساز اصفهانی در دی‌ماه؛
درآمدهای عملیاتی سقف ۲۰هزار میلیارد ریال را زد
رشد 10 الی 25درصدی نرخ محصولات
گروه صنایع معدنی >فولاد - با توجه به اینکه فروش محصولات شرکت در بورس کالا به صورت سلف یک و دو ماهه صورت می‌گیرد، افت قیمت‌های محصولات فولادی با تاخیر یک تا دو ماهه در گزارش‌های عملکرد شرکت منظور می‌گردد.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت فولاد مبارکه اصفهان در دی ماه عملکرد مطلوبی داشته و جمع درآمدهای عملیاتی شرکت تنها در دی ماه، به بیش از 20 هزار میلیارد ریال رسیده که در نوع خود کم‌نظیر است.

نرخ محصولات شرکت بین 10 تا 25 درصد رشد را نسبت به آذر ماه داشته است و محصول ورق گرم شرکت به ارقام بیش از 45 میلیون ریال به ازای هر تن رسیده است. نرخ ورق گالوانیزه شرکت نیز در حدود 90 میلیون ریال به ازای هر تن به فروش رسیده است.


با توجه به اینکه فروش محصولات شرکت در بورس کالا به صورت سلف یک و دوماهه صورت می‌گیرد، افت قیمت‌های محصولات فولادی با تاخیر یک تا دو ماهه در گزارش‌های عملکرد شرکت منظور می‌گردد و به این ترتیب انتظار داریم که در گزارش عملکرد بهمن و اسفند ماه شرکت شاهد افت قابل توجه نرخ‌های فروش به ویژه در محصول ورق گرم نسبت به نرخ‌های دی ماه باشیم.


مقادیر فروش شرکت در دی ماه و در سه محصول اصلی شرکت به میزان 367 هزار تن بوده است که نسبت به مقادیر فروش آذر ماه، کاهش قابل تامل 20 درصدی را داشته است. همچنین، مقادیر فروش میانگین 9 ماهه قبل از آن، در حدود 520 هزار تن در هر ماه بوده است که فروش دی ماه، کاهش 30 درصدی را نشان می‌دهد. رشد شدید قیمت‌های فروش منجر به کاهش قدرت خریداران و افت میزان تقاضا برای محصولات شرکت گردیده است.

مقادیر تجمیعی فروش سه محصول اصلی شرکت از ابتدای سال تا پایان دی ماه به 5 میلیون تن محصول رسیده است که 5 درصد رشد را نسبت به سال 96 نشان می‌دهد. همچنین، جمع درآمدهای عملیاتی تجمیعی شرکت تا پایان دی ماه به مبلغ 181 هزار و 670 میلیارد ریال رسیده است که رشد 45 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. رشد بیش از 40 درصدی میانگین نرخ‌های فروش محصولات شرکت نسبت به سال گذشته، دلیل اصلی افزایش قابل ملاحظه درآمدهای عملیاتی این شرکت محسوب می‌گردد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۱
کد مطلب: 45624
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز