گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
کمبود عرضه دامنگیر بازار جهانی آلومینیوم
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - فعالان و کارشناسان بین‌المللی پیش‌بینی کردند بازار جهانی آلومینیوم در سال ۲۰۱۹ همچنان دچار کمبود عرضه خواهد بود.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت "هیدرو آلومینیوم متالز یو اس ای" انتظار دارد تقاضا در سال ۲۰۱۹ که ادامه رشد بخش حمل و نقل با کندی تدریجی اقتصاد چین و پایین ماندن تقاضا در اروپا و آمریکا جبران می‌شود، ۲ تا ۳ درصد رشد کند. از سوی دیگر، انتظار می‌رود میزان عرضه ۳ تا ۴ درصد رشد کند. مت ابود، رئیس این شرکت در سمپوزیوم آلومینیوم "اس اند پی گلوبال پلاتس" در سن‌دیه‌گو گفت: این وضعیت کمبود به کاهش سطح موجودی آلومینیوم در خارج از چین منجر می‌شود که ممکن است امسال به سطح سال ۲۰۰۸-۲۰۰۷ کاهش پیدا کند.

هویی شان، نایب رئیس بخش "تحقیقات سرمایه‌گذاری جهانی" در بانک گلدمن ساکس نیز اظهار کرد: افزایش اخیر تولید چین، ۶ میلیون تن به ظرفیت جدید در مدت پنج سال افزوده است. این سرمایه‌گذاری‌ها به استانهای کم درآمدی متمرکز شده که دولت چین مایل بود از طریق صنعتی‌سازی به اقتصاد آنها رونق ببخشد. مناطق مذکور مشکلات کیفیت هوا که در سایر مناطق صنعتی چین مشاهده می‌شود را ندارند.

اما چینی‌ها با جدیت به محدودیت عرضه پرداختند. پارامیتا داس، مدیرکل بازاریابی و توسعه جهانی در شرکت ریوتینتو در این باره گفت: سال ۲۰۱۸ سال اصلاحات در بخش عرضه بود.

بر اساس گزارش پلاتس، هر سه این افراد با این موضوع موافق بودند که کمبود عرضه جهانی آلومینیوم خارج از چین خواهد بود و این کشور احتمالا شاهد تعادل میان عرضه و تقاضا خواهد بود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۶
کد مطلب: 45612
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا