گروه صنایع معدنی فولاد
 
درنخستین نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تامین فولاد کرمان (سیمکس ۲۰۱۹) مطرح شد:
تشکیل کنسرسیوم مشترک ذوب آهن اصفهان با تولیدکنندگان سنگ آهن
گروه صنایع معدنی >فولاد - ذوب آهن اصفهان به همراه شرکت های تابعه از جمله معادن زغالسنگ البرزشرقی و تارابگین ، با برپایی غرفه و ارائه محصولات و توانمندی ها ، دراولین نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تامین فولاد کرمان حضوری فعال دارد.
 
به گزارش ماین نیوز، با توجه به اهمیت تحقق اهداف فولادی، نخستین نمایشگاه در حوزه زنجیره تولید فولاد، با حضور محمد رضا پورابرهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ،فرشاد مقیمی معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، داریوش اسماعیلی رییس سازمان نظام مهندسی و نایب رییس کمیسیون صنعت و معدن مجلس، شهباز حسن پور نائب رییس فراکسیون معدن مجلس و نماینده سیرجان ، مهرداد اکبریان رییس انجمن سنگ‌آهن ایران و بهرام شکوری رییس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه سال جاری افتتاح شد.

مهرداد اکبریان رئیس انجمن سنگ آهن ایران در حاشیه بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان گفت : این شرکت با سابقه بیش از نیم قرن در صنعت فولاد کشور می درخشد و زمانی معادن متعددی در اختیار داشت ، اما اکنون که به شکوفایی و رشد رسیده است معدن در اختیار ندارد و در خصوص تامین مواد اولیه با مشکل روبرو شده است.

مهرداد اکبریان با تاکید برلزوم حمایت دولت از ذوب آهن اصفهان افزود: ما نیک می دانیم که این شرکت از کمبود مواد اولیه به ویژه سنگ آهن رنج می برد ومدت هاست با این چالش دست و پنجه نرم می کند و نیاز به معدن سنگ آهن دارد.

رییس انجمن سنگ آهن با طرح پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم مشترک ذوب آهن اصفهان با تولیدکنندگان سنگ آهن عنوان کرد: به عنوان راهکار عملی پیشنهاد می کنم کنسرسیوم مشترک متشکل از ذوب آهن اصفهان و چندین تولیدکننده بزرگ و کوچک تشکیل شود و ذوب آهن برای خرید معدن و تامین پایدار سنگ آهن مورد نیاز خود از آن بهره مند گردد.

اکبریان با اشاره به کاهش سرانه مصرف فولاد در کشور افزود: سرانه مصرف فولاد در کشور نصف شده است . سرانه مصرف فولاد در کشورهای در حال توسعه ۳۵۰ کیلو است ولی در ایران به زیر ۱۵۰ کیلو رسیده است.

گفتنی است، نخستین نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تامین فولاد کرمان(سیمکس ۲۰۱۹) که در فضایی به وسعت ۸ هزار متر مربع از روز سه‌شنبه ۲۵ تا ۲۸دی‌ماه سال جاری در مرکز نمایشگاه‌های جنوب شرق کشور در کرمان برگزار میشود، بخش‌های مختلف زنجیره همچون اکتشاف و استخراج ، بهره‌برداری و فرآوری ، تجهیزات آزمایشگاهی و زمین‌شناسی به همراه ماشین‌آلات سنگین آخرین دستاوردها و محصولات خود را به معرض نمایش قرار می دهند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۴
کد مطلب: 45605
 
مرجع : خبرگزاری موج