گروه معادن زغال‌سنگ
 
کوهبنان
افتتاح طرح توسعه معدن ذغالسنگ چشمه پودنه
گروه معادن >زغال‌سنگ - طرح توسعه معدن ذغالسنگ چشمه پودنه شهرستان کوهبنان عصر دیروز با حضور معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.
 
به گزارش ماین نیوز، مجید حیدر آبادی مدیرعامل معدن چشمه پودنه گفت: با اجرای این طرح که 12 میلیارد تومان صرف افتتاح طرح توسعه معدن ذغالسنگ چشمه پودنه اجرای آن شد میزان تولید ذغالسنگ در این معدن با سه برابر افزایش به 150 هزار تن در سال می رسد.

وی افزود: اجرای طرح جدید توسعه ، 90 فرصت شغلی مستقیم هم در این معدن ایجاد کرده است.

معدن چشمه پودنه کوهبنان که ذخایر ذغالسنگ آن سه میلیون و 800 هزار تن برآورد میشود از سال 82 به بهره برداری رسید اما به علت برخی مشکلات ، مدتی تعطیل شد.

آقای شاکرمی معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: براساس قانون و با پیگیری های انجام شده ساعت کار کارگران معدن به 36 ساعت در هفته کاهش یافته است و تلاش می کنیم در طرح طبقه بندی مشاغل که در حال بازنگری است در حقوق کارگران معادن ، سختی کار هم دیده شود .

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید براینکه خواسته های کارگران ذغالسنگ را پیگیری می کنیم گفت: در حوادث ناشی‌ از کار و بیماری شغلی کارگران مورد حمایت هستند و اجازه نمی دهیم کارگری که حین کار دچار حادثه شده است رها شود و اگر موردی باشد پیگیری می کنیم .

آقای شاکرمی افزود: اگر کارفرما بخواهد خارج از موازین قانونی ، حقوق و مزایای کارگر را قطع کند ، برخورد خواهیم کرد.
شهرستان کوهبنان در شمال استان کرمان قرار دارد.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۶
کد مطلب: 45601
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما