گروه معادن مس
 
رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس خبر داد
بزرگ‌ترین طرح محیط زیستی شرکت مس در مراحل پایانی راه‌اندازی
گروه معادن >مس - سومین نشست هماهنگی راه‌اندازی کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه با حضور دکتر «محمدباقر عالی» رئیس هیأت‌مدیره، مهندس «علی محمدی» عضو هیأت‌مدیره، مهندس «مهدی مجدفر» معاون هماهنگی شرکت مس و جمعی از مدیران و مجریان برگزار شد.
 
به گزارش ماین نیوز به نقل از مس‌پرس، دکتر «محمدباقر عالی» در این نشست با تأکید بر این‌که شرکت مس هم‌اکنون در حال اتمام بزرگ‌ترین پروژه محیط زیستی خود است و برای به سرانجام رسیدن این کار باید تمام مجریان و مدیران درگیر پروژه در این روزهای پایانی به‌طور جد فعالیت کنند گفت: جدا از بهره‌برداری این طرح تا پایان بهمن‌ماه، مهم‌ترین مسئله‌ای که هم‌اکنون باید پیگیری شود مسائل مربوط به آماده‌سازی زیرساخت‌های نگه‌داری و حمل اسید جهت فروش داخلی و خارجی است.

وی با تأکید بر این‌که اسید سولفوریک یک کالای استراتژیک ازنظر نگه‌داری است افزود: کار ساخت این مخازن در سرچشمه، منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان و بندرعباس در حال پیگیری است که خوشبختانه از پیشرفت خوبی برخوردار شده است که امیدواریم تا پایان بهمن تعدادی از این مخازن با حمل ریلی آماده بارگیری شود.

رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس تصریح کرد: علاوه بر مسائل مربوط به حمل و نگه‌داری اسید در حوزه فروش نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است و از حدود یک‌ماه پیش عرضه این کالا در بورس کالا صورت گرفته است که استقبال خوبی نیز از عرضه شده است.

گفتنی است در حال حاضر شرکت ملی صنایع مس ایران یک کارخانه اسیدسولفوریک با ظرفیت 300 هزار تن در مجتمع مس سرچشمه دارد و در حال احداث دو کارخانه 600 هزار تنی دیگر اسید در سرچشمه و خاتون‌آباد است. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته کارخانه اسید سرچشمه تا پایان سال جاری به‌ بهره‌ّبرداری می‌رسد و کارخانه اسید خاتون‌آباد تا اواسط سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. با ‌بهره‌برداری از این کارخانه‌ها ظرفیت تولید اسید شرکت مس به یک‌ونیم میلیون تن می‌رسد.

منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۸
کد مطلب: 45563