گروه معادن ساير حوزه ها
 
کارخانه ورق گالوانیزه خودرو در چهارمحال و بختیاری نخستین صادرکننده این محصول به اروپا شد
گروه معادن >ساير حوزه ها - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال وبختیاری گفت: بزرگترین کارخانه ورق گالوانیزه خودرو ایران، نخستین صادرکننده این محصول به اروپا شد.
 
به گزارش ماین نیوز، سیدنعیم امامی اظهار کرد: این واحد صنعتی با صادرات 9 هزار و 135 تن ورق گالوانیزه اولین صادرکننده این محصول به اسپانیا شد.

وی افزود: این مقدار صادرات پنج‌میلیون و721 هزار و 426 یورو ارزآوری داشته است.
امامی خاطرنشان کرد: امسال تاکنون 171 هزار و 150 تن ورق گالوانیزه در نخستین واحد صنعتی تولید ورق گالوانیزه خودرو ایران تولید شده است.

​ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ادامه داد: از این مجموع 58 هزار تن ورق گالوانیزه خودرویی و 113 هزار تن ورق گالوانیزه صنعتی است.

​وی با اشاره به رشد 9 درصدی تولید ورق گالوانیزه در این کارخانه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: امسال 15 هزار تن ورق، بیشتر از مدت مشابه سال گذشته تولید شده است.

امامی تاکید کرد: ورق گالوانیزه تولیدی این شرکت جایگزین ورق‌های وارداتی مصرفی در صنایع ساخت بدنه خودرو است که با ویژگی عدم خوردگی و مقاومت بالا در برابر علت‌های گوناگون فرسودگی از قبیل نمک‌های محلول در آب، آلودگی هوا، رطوبت، فرم‌پذیری بسیاربالا، مقاومت در عین نازکی، صافی فوق‌العاده بالا و رنگ‌پذیری بسیارخوب علاوه بر استفاده در داخل کشور، صادر هم می‌شود.

وی گفت: با تولید این ورق در کشور قیمت تمام شده این محصول در بازار نسبت به مشابه خارجی و وارداتی کمتر است.

​​ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تصریح کرد: پیش‌بینی تولید این واحد صنعتی از ۳۰۰ هزار تن در سال با تنفیذ قرارداد به ۴۰۰ هزار تن در سال توسعه داده شد و زمینه اشتغال مستقیم 300 نفر را فراهم کرده است.
کارخانه ورق گالوانیزه ویژه صنعت خودرویی سال 89 در منطقه سفیددشت شهرستان بروجن احداث شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب: 45536
 
مرجع : تابناک