گروه صنایع معدنی فولاد
 
۳ قطعه راهبردی در مجتمع صنعتی اسفراین بومی سازی شد
گروه صنایع معدنی >فولاد - معاون مهندسی مجتمع صنعتی فولاد اسفراین گفت: سه قطعه مهم و راهبردی در صنایع فولاد و معدن، با همت مهندسان این مجتمع صنعتی بومی سازی شد.
 
به گزارش ماین نیوز، مهندس جواد حاجیانی  اظهار داشت: با بومی سازی این قطعات سالانه از خروج 20 میلیون یورو ارز جلوگیری خواهد داشت.

وی این سه محصول را شامل آسیاب های غلتک پیشرفته خردایش سنگ آهن و دو قطعه دیگر در صنعت فولاد شامل «هالف کوپلینگ» (Half Coupling) و «رول ورک» (RollWork) های نورد سرد عنون کرد.

وی افزود: محصولات بومی سازی شده مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین هفته آینده در نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران رونمایی می شود.

معاون مهندسی مجتمع صنعتی فولاد اسفراین گفت: این مجتمع صنعتی با تشکیل کنسرسیوم های متعدد، امکان بومی سازی ورق های مورد استفاده در بال میل شرکتهای معدنی و انواع غلتک ها، چرخ دنده ها، گیربکس ها و شفت ها و دیگر قطعات راهبردی را ایجاد کرده است.

حاجیانی گفت: مجتمع صنعتی اسفراین به عنوان بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فورج و ریخته گری سنگین و فوق سنگین فولاد آلیاژی در خاورمیانه، با داشتن متخصصان توانمند و فناوری پیشرفته، توانایی رفع نیازهای راهبردی صنایع کشور نظیر نفت و گاز، نیروگاهی، کشتی سازی و ماشین سازی، ریلی و صنایع معدن و فولاد را دارد.

نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با رویکرد حمایت شرکت های فولادی از تأمین داخلی و بومی سازی در زنجیره فولاد، 17 تا 20 دیماه در برج میلاد تهران برگزار می شود.

شهرستان اسفراین با دارا بودن 2 صنعت بزرگ فولاد و لوله گستر و صنایع پایین دستی آن، قطب صنعتی خراسان شمالی محسوب می شود.

مرکز این شهرستان در 60 کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۳
کد مطلب: 45519
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا