گروه صنایع معدنی فولاد
 
ظرفیت تولید کارخانه فروکروم جغتای افزایش یافت
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: با حمایت های دولت، ظرفیت تولید فروکروم در شهرستان جغتای از هشت هزار تن در سال گذشته به 11هزار تن در سالجاری افزایش یافت.
 
به گزارش ماین نیوز، وجیه الله جعفری روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از خط مکانیزه 'جدایش فلز از سرباره' مجتمع فروکروم جغتای افزود: برای راه اندازی این بخش 50 میلیارد ریال هزینه شده که با ایجاد آن بخشی از سرباره های مواد معدنی به فرایند تولید بازمی گردد.

وی اظهار داشت: با حمایت های انجام شده، ظرفیت تولید فروکروم این مجموعه صنعتی از 11هزار تن به حدود 16 هزار تن تا پایان سالجاری افزایش می یابد.

وی گفت: قابلیت های فرآوری و تولید معادن کشور شناسایی شده و برای جذب سرمایه گذاران در این بخش تلاش می شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با راه انداری خط مکانیزه 'جدایش فلز از سرباره' بخشی از مواد معدنی سرباره جدا و استفاده بهینه از آن صورت می گیرد.

رمضانعلی سبحانی فر با اشاره به حجم 40 هزار تن سرباره در سال افزود: با تفکیک و بازگشت بخشی از این مواد معدنی به چرخه تولید 60 میلیارد ریال حاصل می شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فروکروم از جمله مواد معدنی است که در صورت توجه به فرآوری آن، ارزش افزوده بسیار دارد.

کارخانه فروکروم جغتای سال 1384 به بهره برداری رسید.

فروکروم پر کربن در فولادسازی به منظور افزودن عنصر کروم به فولاد آلیاژی مصرف می شود.

فروکروم پرکربن در صنایع ریخته گری و فولادهای آلیاژی سخت و مقاوم در برابر حرارت و ضد زنگ و همچنین در صنایع آبکاری، عملیات حرارتی و تیغه های برش کاربرد دارد.

مرکز شهرستان 48 هزار نفری جغتای در 350 کیلومتری غرب مشهد واقع است.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۱
کد مطلب: 45518
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا